İdris Tezcan Ak Parti’den aday adayı oldu

İdris Tezcan Ak Parti’den aday adayı oldu

KAHRAMANMARAŞ/ Milletvekilliğini 170 oyla CHP’ye kaptıran Ak Parti Milletvekili Adayı İdris Tezcan, yeniden aday adayı olarak başvurusunu binlerce Andırınlının katıldığı törenle yaptı.

Kahramanmaraş’ın tanınmış işadamlarından ve siyasetçilerinden İdris Tezcan Ak Parti’den Kahramanmaraş milletvekili aday adaylığı başvurusunu yaptı.

Andırın dan konvoy yaparak Şekerdede ki Ak Parti il binasına çok büyük izdiham eşliğinde gelen İdris Tezcan,  memleketin geleceğini belirleyen bir seçime doğru gidilirken, daha etkin siyaset yapmak için aday adayı olduğunu açıkladı.

2011 genel seçimlerinde de milletvekili olmak için aday gösterilen yüksek inşaat mühendisi İdris Tezcan,  memleketin geleceğinin siyasetle belirlenmesi noktasında, her insanın gücü nispetinde siyasetle uğraşması gerektiğini hatırlattı.

idris (9)

O gün vekil seçilemediğini inşallah bu dönem seçilmesi hayrı olacağını hatırlatan konuşmasında, Taraftarlarının sevgi gösterileri ve alkışları arasında konuşan Tezcan ““İnsanlara günümüzde siyasetle ilgilenmeli, oy vererek ilgilenmeli, milletvekili olarak hizmet anlamında siyasetin içinde olmalı. Bize destek olmanız önemli. Biz, liderimizin önderliğinde, Yeni Türkiye sloganı ile seçim hazırlıklarımıza başladık. Ha, muhalefet bundan rahatsız değil mi, rahatsız. Eski Türkiye’den anlam çıkartmaya çalışıyorlar.

Eski Türkiye varların değil, yokların Türkiye’si idi. Yol yoktu, hastane yoktu, hizmet yoktu. Türkiye bunları yaşadı, gördü. Yeni Türkiye, etkin siyasetle güçlenecektir, şahlanacaktır. Şimdi AK Parti iktidarında Türkiye hizmetin çıtasını yükseltiyor. O bakımdan hepimize düşen, seçimde oy kullanmak. Çünkü siyasetin kantarı sandıktır” dedi. AK Parti milletvekili aday adayı İdris Tezcan, haziran seçimlerinde AK Partinin üçte iki çoğunluğu yakalayacağını ve anayasayı değiştirecek güce ve çoğunluğa erişeceğinden emin olduğunu kaydetti, partinin kurulduğu günden beri içinde, sahada olan birisi olarak, “Vekil olmak için siyaset yapmıyoruz.

Gazetecilerin sorularını cevaplandıran Tezcan: “ Daha aktif siyaset için buradayız. Milletvekili olmazsak, biz yine buradayız, yine partimizin emrindeyiz, sahadayız. Eskiden olduğu gibi yeni partimize destek olacağız. Şimdi önümüzde bir temayül yoklaması var. Kamuoyu yoklaması yani. Adayları ise genel merkeze belirleyecek. Herkesin gönlünden vekillik geçebilir, bu insanların, siyasetle ilgilenenlerin en doğal hakkıdır.  Bu nu normal karşılamak lazım. Hiç kimsenin önceliği, partinin önceliğinin önüne geçemez. Partimiz herşeyin, herkesten önde gelir” diye konuştu, geldikleri için taraftarlarına, konuklara ve özellikle basın mensuplarına teşekkür etti. Arkasından da soruları cevaplandırdı. Konuşmanın ardından, İl başkan Yardımcısı Fırat Görgel tarafından kendisine başvuru belgesi takdim edildi.

Salona gelen Andırın’lılarla hatıra resmi çektirdi. Gazetecilerle sohbet etti ve hatıra resmi çektirerek 7 Haziran 2015 seçimleri için aday olsa da olmasa da 400 milletvekili için çalışmayı bugün başlattığını söyledi.

idris (2)

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co