Hüdayioğlu, “Eczacılara eşit dağıtım”

Hüdayioğlu, “Eczacılara eşit dağıtım”

Türk Eczacılar Birliği Kahramanmaraş 14. Bölge Eczacılar Odası Başkanı Mustafa Hüdayioğlu, “Her yerde bulunmayan özellikle Kanser İlaçlarını tüm eczanelere sıra ile dağıtımını yapıyoruz” dedi.

Kahramanmaraş’ta yayın yapan haftalık gazetelerin temsilcileri ile önceki gün bir araya gelen Mustafa Hüdayioğlu: “Kahramanmaraş’ta 310 üyemiz, merkezde 147 Eczanemiz var, Eczacıların sorunlarını çözmek için çalışan bir yönetim kurulumuz var ve özellikle büyük miktar tutan, bulunmayan zor bulunan süreli ilaçların verilmesini sıraya bağladık, KSÜ Tıp Fakültesi de açtığımız ofisimiz ile bu ilaçların dağıtımını sıra ile yapıyoruz, yönetim olarak da biz en son alan kişiler olma kararı aldık” dedi.

Vatandaşı Eczane, Eczane gezdirmiyoruz!

ecza (4)

Başkanı Hüdayioğlu: “İlaçları yazılan vatandaş eczane arama yerine hastanelerde açtığımız Ofise gelerek reçetesini veriyor, hangi eczane ye sıra gelmişse oradan ilacı geliyor ve vatandaşa veriyoruz, böylece eşit dağıtım sağlanırken, vatandaşı da yardımcı oluyoruz, bu bizim uygulamamız, TEB tarafından örnek alındı, Bakanlık örnek aldı takdir topladı, Kahramanmaraş Türkiye örnek oldu” diye konuştu.

Güvenle Birlikte Daha iyiye diye hizmetlerini anlatan bir dergi hazırlayan Başkan Mustafa Hüdayioğlu; “Bugüne kadar yaptıklarını, hizmetleri, yeni hizmet binasını, katıldıkları toplantıları. Komisyon toplantılarını, Çadırkent Eczanemizi, KSÜ Tıp Fakültesi Eczacılar Odası Bürosu, Reçete Dağıtımlarımız, Nöbet Listeleri hazırlanması, Sosyal Mesleki Faaliyetleri, Bayan Eczacılar, 25. Yıl plaketleri, sosyal ve kültürel faaliyetlerini anlatıldığını dile getirerek yönetime teşekkür etti.

Eczacılar Odası Başkanı Mustafa Hüdayioğlu, Bugüne kadar yaptıklarımızı pek anlatma imkânımız olmadı ancak siz değerli basın mensuplarını bir arada bulmuşken hizmetlerimizi geniş şekilde anlatmak istiyorum, diyerek 10. Dönem başkanlığını tamamladığını söyledi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co