HSYK SEÇİMLERİ…

HSYK SEÇİMLERİ…

12 Ekim 2014 Günü HSYK Seçimleri yapılacak. 10 asıl üye ve 6 yedek üye seçilecek. 15 binden fazla Hakim Savcı sandık başına gidiyor.

22 kişilik Hakimler Savcılar Yüksek Kurulunun 10 asıl üyeliğinin seçimi çok önemlidir. Hukukun üstünlüğünü benimseyen savunan illegal örgütlerin yapılanmasına engel olacak partiler üstü bir hukuk anlayışının hakim kılınması için bir oluşumun sağlanması gerekmektedir.

İşte bunun için 15 binden fazla seçmenin oylarını kullanırken kendilerinin de görevlerini hukuk çerçevesinde yapmalarını hukuk dışı yapılanmalarının vesayetinde kalmadan görev yapmalarını temin edecek bir kurul’un yolunu açmaları gerekmektedir.

Şimdiye kadar Türkiye’yi idare etmek isteyenler Millet iradesini hiçe sayarak Asker ve Cübbeliler vesayeti ile her oyun oynanıyordu. Ancak bu vesayet kırıldı. Millet bu prangalardan kurtuldu.

Hakimler savcılar Yüksek Kurulunda Vatanını Milletini seven temiz adaletli karar veren makamının ağırlığını taşıyan, cübbesini kirletmeyen erdem sahiplerinin HSYK’ yı idare etmesi gerekmektedir. Cübbe sahipleri, apolet sahipleri memleketi idare edenler Milletten yana olursa adalet ve demokrasi teşekkül etmiş demektir. Bunlardan biri görevini eksik yaptı mı demokrasi yara alır.

Bunların dışında ki;  hiçbir hukuk mekanizması sağlıklı çalışmaz. Mekanizmanın dişlileri pas tutar.

Pas tutan dişlilerden nasıl bir mekanizma çalışır? Kimse bu mekanizmanın düzgün çalıştığını söyleyemez.

HSYK seçimleri için paralel yapı elbette boş durmayacak adaylarını çıkartacak. Yargıda Birlik Platformu da çalışıyor ve adaylarını çıkaracak. Temennimiz odur ki; illegal örgütlerin ve paralel yapının vesayetinden kurtulmuş. Hukukun üstünlüğünü tüm benliğinde hissetmiş çalışkan dürüst cübbesine toz kondurmayan Vatan Millet sevdalısı adayların iş başına gelmesidir.

HSYK seçimleri çok önemlidir…

Bu seçim yeni bir dönemin başlangıcı olacaktır…

Makamını kullanarak seçilmiş Cumhurbaşkanına ve seçilmiş Başbakana hakaret eden bir mantıktan bu Necip Millet kurtulmalıdır…

Önemli olan hukuktan yana bir seçimin tezahür etmesidir…

İradesi güçlü karakteri sağlam adayların seçilmesi önemlidir…

Yani HSYK fundamentalist zihniyetten kurtulmalıdır…

Adaletin vesayet kıskacından kurtulup hukukun tam işlediği bir HSYK diliyorum…

Muhabbetle…

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co