Hoş görü ve Barış

Hoş görü ve Barış

Bugün her zamankinden daha çok huzur , hoş görü ve barışa ihtiyacımız var..

Türkiye’nin etrafı ateş çemberi !

Bizim birlik ve beraberlik içinde olmamız gerekiyor..

Terör insanların canını acıtmaya devam ediyor..

Türkiye de PKK terörü, dünyada başka örgütlerin terörü !..

Dünya da IŞİD ‘in vahşeti konuşuluyor..

Afganistan da yakaladığı Taliban üyelerini “C 4 patlayıcı üzerine oturtarak, 11 kişiyi aynı anda havaya uçurarak öldürmesi, dünyada diğer terör örgütü tarafından “IŞİD’in vahşeti “ olarak tepki çekti..

Görsel ve yazılı olduğu gibi, sanal alemde yayınlanan bu görüntüler insanın kanını donduruyor..

Her seferinde 11 Afganistanlı savunmasız sivil halk patlayıcı üzerine oturtarak havaya uçuruyor bunu fotoğraf ve video görüntüsü ile dünyaya servis yapıyor..

Fotoğraf ve video görüntülerini Facebook ve Sanal Medya da yayınlayarak tüm dünyaya korku salmaya başlayan terör örgütleri ile mücadele bugün insanlık mücadelesi haline gelmiştir..

Türkiye ve Dünya devletleri artık bir olmalı, terörlü birlikte mücadele etmelidir. Terörün dini ve devleti olmaz, eşkıya her zaman her yerde aynıdır..

Yanı başımızda Suriye de : Müslüman Araplar ve Türkmenlere karşı girişilen soy kırımı 5. Yılını doldururken, 12 milyon Müslüman yerinden yurdundan oldu.

Hatırlayın: Irak da Müslüman Araplar ve Türkmenler önce Irak dışına gönderildi.. Türkiye gelenleri hatırlayın, Kahramanmaraş’a gelenleri hatırlayın !

Milyonlarca Iraklı önce göçmen yapıldı.. sonra ise köle !

Sonra Irak diye bir devlet kalmadı bugün 7 parçaya bölünen Irak da her gün patlayan bomba ve silahlar kan ve göz yaşı var..

Sonra Suriye: Suriye de bir tek Türkmen ve Müslüman Arap kalmadı tamamını sınır dışı ettiler gitmeyenler ise orada öldürüldü.

Suriye toprakları : Terör örgütlerinin işdahını kabarttığı için: IŞİD , PKK , DEAŞ,YDP ve diğer terör örgütleri Suriye de  kamp kurdu.. Suriye halkı garip sahipsiz böyle olunca gelen giden Suriye halkını  öldürüyor, işgence yapıyor, sonuçta ise yaptıkları görüntülerle dünyaya korku salıyorlar..

Hoş görü ve Barış olması gerekiyor..

Bugün Türkiye’nin hoş görü ve barışa ihtiyacı var..

Ne konuştuğunu bilmeyen o kadar çok insanımız var ki , azından çıkan lafın nereye gittiğini bilmiyor..

Bir bakıyorum: akla fikre gelmeyen mantıksız lafları ede biliyoruz..

Bunun sebebi ise : Bizim cehaletimizdir..

7 Haziran 2015 seçimlerinden bugüne kadar TBMM oluşması, Meclisin açılması, hükümet kurma çalışması ve sonuç vermeyen görüşler..

Daha önce : çok yazdım kurula bilecek hükümet MHP ve Ak Parti hükümeti ancak MHP’nin kapıları açması gerekiyor..

Erken seçime gidilirse ne olur: Ak Parti ve Diğer partiler vekil adaylarını yeniden gözden geçirmesi gerekiyor.. Özellikle Ak Parti yeniden adaylarını gözden geçirerek halkın istediği kişileri aday göstermesi halinde tek başına iktidara gelebilecektir..

Millette rağmen : Dayatma aday olmaz !..

Tamam : halkın büyük bölümü partiye oy veriyor ama, adaylarında halkı kucaklayan aday olması gerekir..

Ekonomik özgürlüğünü yakalayamayan kişiler den milletvekili adayı olmaz !.

Milletvekili adayı olacak kişilerin ekonomik özgürlüğünü yakalamış, milletvekili maaşına ihtiyacı olmaması gerekir..

Türkiye Cumhuriyeti Devleti den maaş alarak, millette küfür eden sözde vekillerin bu dönem sandığa gömülmesi gerekir..

Öncelikle hoş görü ve bir birimize saygı ve barışı yakalamamız gerekiyor. Özellikle Kahramanmaraş’ta Sanayici ve Siyaset bir birine kenetlenmesi gerekiyor..

Sen şunu dedin, ben onu dedim, sözü ile bir birimize zarar veriyoruz, birlik , hoş görü barış içinde yaşamak zorundayız.. Türkiye de başka Kahramanmaraş yok , Dünya da da bir başka Türkiye yok !

İyi günler

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co