HOCA’DAN MUHALEFETE OKKALI BİR TOKAT!

HOCA’DAN MUHALEFETE OKKALI BİR TOKAT!

7 Haziran seçimlerinin yorgunluğunu üzerinden çabuk atan AKP 1 Kasım seçimlerinden zaferle çıkmayı başardı. Öyle ki hoca muhalefete iyi bir ders verdi. AKP ‘nin başarısı anketleri altüst etti. Tahminler ötesi bir başarı elde etti. Bu başarının sırrı neydi?

AKP Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun performansının ötesindeki sır bence 7 Haziran- 1 Kasım arasındaki dönemdir. Koalisyon kurulamamasındaki MHP ve CHP nin yaklaşımlarının çok büyük etkisi olmuştur. Necip milletimiz bu süreci sessiz bir şekilde takip etti. Herkes bir şeyler söyledi. AKP  tek başına zor iktidar olur, yine koalisyon çıkar, HDP yine aynı oyu alır gibi birçok senaryolar yazıldı, hesaplar yapıldı, koalisyon umutları ile yaşayanlar oldu. Ancak 1 Kasım da millet sahneye çıktı ve istikrar dedi. Millet partilere karnesini verdi. Teşekkür bekleyen Davutoğlu ’nu takdirle ödüllendirdi. Millet takdirnameyi muhafaza edip etmediğini de takip edecektir, muhafaza edeceğine de inanıyorum.

7 Haziran seçimlerinde tek başına iktidar yetkisi vermeyen millete hitaben AKP Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu : “ Biz gereken dersi aldık, milletimiz bizi kendinize çeki düzen verin ikazı ile uyardı, kendimizi yeniden değerlendireceğiz” diyerek, sonuçlara saygılı olduğunu belirtmişti. İşte 1 Kasım’da millet tekrar yetki verdi. Daha önceki yazımda “ gönüllere taht kuran” açık ara tek başına iktidar olur diye yazmıştım. AKP bu dokuyu iyi yakaladı. Seçim sonrası açıklamasında da “ gönüllere gireceğiz” mesajı ile bu samimiyeti seçim kampanyalarına iyi işledi.

CHP Blok siyaseti peşinde koşarak yerinde saymıştır. MHP her türlü koalisyon seçeneklerine karşı çıkarak, uzlaşmacı yaklaşımlar göstermeyerek kendi kuyusunu kazmıştır. HDP ise PKK ya sırtını dayayarak Genel Başkanı Demirtaş’ın ve bazı milletvekillerinin umursamaz açıklamaları baraja takılmaktan kıl payı kurtulmuştur. Şimdi söz sırası AKP dedir.  İcraatları ile 78 milyonu kucaklayıcı açıklamalarını fiiliyata dönüştürme zamanıdır.

AKP’ nin klasikleşen balkon konuşması zafer rahatlığı ile yapıldı. Prof. Ahmet Davutoğlu tam bir hoca edasıyla kendisini bekleyen binlerce partiliye konuştu. “ Eski Türkiye geri gelmemek üzere yerin yedi kat dibine gömülmüştür.”   Bu dünyaya bir mesajdı. AKP nin başarısızlığını bekleyenlere de tokat gibi bir cevap oldu. “Blok siyaseti demokrasi karşısında diz çökmüştür.” Blok siyasetinden medet umanlar, hayal kırıklığına uğradıklarını aşikâra görüyoruz. “AKP yi kibirle kirletmedik bundan sonra da kirletmeyeceğiz.” Diyen Davutoğlu tevazuluğu prensip edinileceği umudunu verdi. “ 78 milyonu kardeş ve dost bileceğiz” mesajı çok önemlidir. Bu manada başarılı olursa bir sonraki seçimde oyunu daha da artırır. Eğer ki söylediklerinin dışında bir tutum sergilerse 7 Haziranı dahi arar duruma düşer. Milletin nasıl ince eleyip sık dokuduğunu tüm partiler görmüştür. Milletimiz oyuna getirilmek istendi ama özü temiz olan bu necip millet oyunu bozdu. Dünyanın gözü 1 Kasım seçimlerindeydi. AKP nin tek başına iktidara gelmesi tüm vatan millet düşmanlarının planlarını altüst etti.

1 Kasım seçimlerindeki milletin kararı MHP ve HDP nin zararı olmuştur. CHP ise yerinde saymıştır. Millet ne diyorsa o, haydi hayırlı olsun. İktidarın yere sağlam basarak hedeflere koşma zamanıdır.

Dikkat edin! Millet sizi gözetliyor…

Muhabbetlerimle…

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co