Hibe desteği ile süt işleme tesisi kurdu

Hibe desteği ile süt işleme tesisi kurdu

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının vermiş olduğu destekler ile Kahramanmaraş’ta yeni işletmeler kuruluyor.

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının desteklenmesi projesi kapsamında hibe desteklerinden yararlanarak Kahramanmaraş Andırın İlçesi Altınyayla mahallesinde faaliyete geçen Yaşar Altınyayla Süt İşleme tesisi bölge çiftçisinin sütlerini işleyerek tüm Türkiye’ye gönderiyor.

İşletme sahibi Yaşar Öksüz % 50 hibe desteğinden faydalanarak süt işleme tesisi kurduğunu, günlük 15 ton süt işlediklerini, ilerleyen zamanlarda bu kapasiteyi 100 tona çıkarmayı hedeflediklerini, yöresel peynir ürünleri de yaptıklarını söyleyerek Türkiye’nin birçok iline süt ürünlerini gönderdiklerini sözlerine ekledi.

andırın süt işleme tesisi (5)

İşletmede görev yapan Gıda Mühendisi Fatma İffet Karpuz ise işletmelerinde hijyene çok önem verdiklerini, bölge halkının sütlerini bu işletmede değerlendirdiklerini söyleyerek, işletmede üretilen ürünler hakkında bilgi verdi.

Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Kahramanmaraş Milletvekilleri Celalettin Güvenç ve Nursel Reyhanlıoğlu, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü, Genel Müdür Yardımcısı Mesut Akdamar, Andırın Kaymakamı Mustafa Maslak, Kilis 7 Aralık Üniversitesi Rektörü İsmail Güvenç, Andırın Belediye Başkanı Baki Tezcan ve Kahramanmaraş İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İhsan Emiralioğlu’da tesiste incelemelerde bulundular.

andırın süt işleme tesisi (7)

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co