Hibe Desteği alan genç çiftçiler üretimden memnun

Hibe Desteği alan genç çiftçiler üretimden memnun

Kahramanmaraş Türkoğlu İlçesi Aydın kavak Mahallesinde genç çiftçilerinden Serdar Karataş, 2016 yılında Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının vermiş olduğu 30 Bin TL Hibe desteği ile kültür mantarı yetiştiriciliğine başlayan Karataş üretimden oldukça memnun.

Genç çiftçi projesi kapsamında faaliyete geçen işletmelerle ilgili açıklamada bulunan İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü  İhsan Emiralioğlu; “Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımızın genç çiftçi projesi kapsamında 30 bin TL hibe destekleri ile kırsal alandaki genç çiftçilerimizin kendi bölgelerinde kalarak, kendi işlerini yaptıklarını görmek bizleri mutlu ediyor. Daha da önemlisi desteklerin yerini bulduğunu, çiftçilerimizin emeklerinin karşılığını aldığını görmek mutluluk verici. Sahada teknik elemanlarımızca teknik destek konularında her zaman çiftçilerimizin her zaman yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Genç çiftçi projesinden faydalanarak, kültür mantarı yetiştiriciliği yapmaya başlayan Serdar Karataş; “2016 yılında Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından desteklenen Genç Çiftçi projesinden Kültür mantarı yetiştiriciliği için Türkoğlu İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne müracaat ettim projem onaylandı. Tesisimi 100 metre kare alanda kurarak, Kültür mantarı yetiştiriciliği yapmaktayım şuanda işimden memnunum şuanda 3 kez kompostolarımı yerleştirdim. 3.’üncü sezonum diyebilirim artık işin inceliklerini öğreniyorum ve kültür mantarı yetiştiriciliğine devam ediyorum. Bu aşamada Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına biz genç çiftçileri desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum ve bu tür projelerin devam etmesini kırsal kesim deki genç çiftçilerin desteklenmesini diliyorum emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co