Hesap Döner !..

Anasayfa Genel 08 Mayıs 2014
Hesap Döner !..

Hesap Döner !…

Atalarımız hep söylemişler, doğrumu ? yalan mı? Derseniz orasını bilemem ama atalarımız hep söylemiş ya : “ Keser Döner , Sap döner, Bir gün hesap döner !” döner dediyse küçük evin et döneri değil !.. bizim kapanan kasaba belediyelerinin hesabı !..

Önceki gün bir belediye başkanımızın yanındayım: kapanan 64 kasaba belediyesinden birinin başkanı giderayak: 180 bin TL şeker ve çikilota faturası almış..

Başkanımız bu faturayı çok anormal bularak kalkıp o kasabaya kadar gitmiş, Kasaba da bir köy bakkalı gibi bir yer , dükkanın içinde toplamda 5 bin TL mal yok, dükkan’a müşteri olmuş, kasabalık da elden gidince mülkiyeti dahil el çekmeye 15 bin TL istemiş dükkan sahibi.. ama belediyeden 180 bin TL. alacağı var !..

15 bin TL eden dükkanın belediyeden 180 bin TL alacağı var bu nasıl iş ?..

Bir başka fatura  Kasaba kebapçısının faturası tam 950 bin TL.. Belediye başkanımız tüm kasabaya giderayak sürekli kebap yedirmiş olacak ki bu kadar  büyük fatura alabilmiş diye düşünüyorum.. ama adamın dükkanın mülkiyeti dahil 15 bin TL etmediğini görüyoruz..

Ber başka kasaba belediyesi cam faturası almış, belediyenin günlük camlarını kırıp yeniden taktırmış olacak ki 2,5 milyonluk cam faturası almışlar..

Bir kasaba belediye başkanımız 5 milyonluk mazot faturası almış, araçları 24 saat sürekli çalışsa bu mazotu yakmasının mümkün olmadığını görüyor.. Kasabanın petrolcüsü de ilçelere büyükşehire geçti diye hemen haciz işlemine başlıyor..

Bunlar gibi binlerce örnek ver..

Memleketi soyan soydu, ceremesini biz mi çekeceğiz ?

Gidiyoruz diye akıl almaz borçlanma, haraç mezar satılan belediye malları..

Görülen şu : ya 5 yıl borç ödeyeceğiz hiçbir hizmet yapmadan.. yada belediye başkanlarımız, müfettişleri ve maliyecileri devreye sokarak bu borçlardan kurtulacağız başka çaremiz yok.. Şişirme faturalar “Ben buradayım diye “ bağırıyor..

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’a ilçe belediye başkanlarımıza büyük görev düşüyor..

Tüyü bitmemiş yetimin hakkı var eskiyi bir inceleyiniz lütfen !..

Kasaba belediye başkanları ister Ak Partili isterse Kara Partili olsun, müfettişleri çağırıp, bu faturaları inceleme yaptığı gibi, Maliye de suç duyurusunda bulunmaları gerekiyor..

Adam iş yeri tarihi boyuncu hiç fatura kesmezken, Büyükşehir yasasının çıkması ve Kasabaların kapanması ile kesilen şişirme faturaları görerek bunlara gerekli cezai işlem yapılmalıdır.. eski yöneticiler hakkında T.C. Başsavcılığına suç duyurusunda bulunun..

Tüyü bitmemiş yetimin hakkı var !.. Annem ve babam yok benimde hakkım var..!

Kasaba belediyelerinin gerçek borçlarını ortaya çıkarılması gerekiyor..

Dudak uçuklatan borçlar

Hayali faturalar ve karşılığında sönecek ümitler.. yada bizler..

Bir ilçe belediye başkanımız anlatıyor: “Bir kasabaya gittim, çok yüksek kesilen faturanın iş yeri sahibini buldum.. benim belediye başkanı olduğunu bilmiyor, belediyeden parayı alınca şehre göç etmenin hesabı içinde şehirden daire alacak mış ?..”

Fatura ise tamamen hayali !

Kendimi tanıttım, gerçek alacağını sordum, önce kem küm, sonra söyledi, bende KDV ile alacağı parayı kendine öderim, yoksa savcılığa vereceğimi söyledim razı oldu,” diyor..

Bizi soymak için : Büyükşehir yasasından bugüne kadar çok iyi çalıştılar, şimdi bu borçlar Büyükşehir ve ilçelere kaldı, yeni belediye başkanları kara kara düşünüyor : “Bu borçları nasıl öderiz,” diye.. faturaları icra yolu ile tahsil edenler ise … fındık kırıyor..

Orta da bir cenaze var : ama sahibi yok

Derdi komşulara düştü !.. sesini duyan yok..

Kahramanmaraş hizmet bekliyor, hizmet etmek içinde bol miktarda para gerekli, borçlar dağ gibi , bu borçlardan kurtulmanın birinci yolu, müfettiş ve mahkeme yolu, ikinci ise şişirme fatura kesenleri mahkemeye vererek alanı da vereni de cezalandırmaktan geçiyor..

Benim yolumun asfalt parasını, alt yapı parasını, çocuklarımın gelecekte alacağı hizmetleri gasp edenler : Paşa gibi gezerken, ilçe belediye başkanlarımız bu borçları ödemek için inim inim inleyecekler…! Bu doğru değil, bir hak da değil..

Hırsız , hırsızdır.. Hırsızın partisi olmaz, belediye başkanlarımız, müfettiş çağırarak inceletmeli, ben soygun faturasıyım diye bağıranları mahkemeye vermeli , Kahramanmaraşlının hakkını korumalıdır..

Yeni belediye başkanlarımızdan , bizim hakkımızı aramalarını istiyorum.. her önüne gelen faturayı ödeme yerine mahkemeye gitmelilerdir..

Hakkımı arayan belediye başkanları istiyorum..

İyi günler

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co