Herkes işine baksın !

Herkes işine baksın !

Kimse işini yapmıyor ?

Boş işlerle uğraşmaktan , kimse kendi işine bakmıyor..

Herkes kendi işini nasıl iyi yapar bunun hesabını yapmalı!..

Ben bilirim olmaz, olmamalı, mutlaka herkes kendi işine bakmalıdır..

Ak Parti Kahramanmaraş İl başkanlığına Ahmet Özdemir, Onikişubat İlçe Başkanlığına Fırat Görgel atandı.. şimdi her iki başkan harıl harıl çalışarak yeni yönetimi listesinin hazırlıyor.. birkaç gün içinde yeni yönetim belli olacaktır..

Ak Parti yönetimi artık projeler üretmeli, proje üreten bir parti olmalıdır.

Düğün, Cenaze, Nişan, Çarşıda esnaf ziyareti bunlar güzel bir sosyal faaliyet ama , artık bunun dışına çıkarak, proje ekipleri kurulmalıdır..

Ahmet Özdemir ve Fırat Görgel başkana örnek olsun diye yazıyorum.. bir nebze bizimde katkımız olursa kendimizi mutlu his ederiz..

Esnaf Komisyonu

Sağlık Komisyonu

Karayolları Komisyonu

Ulaştırma Komisyonu

Maliye Komisyonu

Milli Eğitim Komisyonu

Mahallelerin sorunlarını yerinde tespit komisyonu

Basın ve Halkla ilişkiler komisyonu …

Örnek yazdığım şu komisyona baktığımız zaman; yönetimin içinde esnaf, Sağlıkçı, Maliyeci, Eğitimci, Gazeteci, Mimarı, Mühendisi , Avukatı olması gerekiyor..

Yani yeni yönetim : Kahramanmaraş halkını kucaklamalı her kesimden insan olmalı, yönetim seçilmesi ile komisyonlar kurularak yeni yapılanma yapılmalıdır..

Öğretmenin ne sıkıntısı var bunun öğretmen bilir.. yönetim de öğretmen emeklisi olmalıdır.. meslektaşlarının sorunlarını dile getirmelidir..

Basın ile parti arasındaki yakınlaşmayı sağlama, basın ile bir araya gelme konusunu yürütmek üzere bir gazeteci olmalıdır..

Sanayici ile iş adamları – parti arasında köprü oluşturmak üzere ve komisyon kurulması için sanayici olmalıdır..

Yani yeni Ak Parti Kahramanmaraş İl yönetim kurulu ve yedekleri ile Kahramanmaraş halkının hemen her kesiminden bir insan görev almalıdır..

Sanıyorum 50 kişilik yönetim, 17 kişilik yürütme vardı, birde bunların yedekleri düşündüğümüzde kurulacak komisyonlar için her meslek gurubu için bir ehli olan insan parti içinde görev almalıdır..

Geçmişte yapılan hata : Ak Parti il yönetiminde veya ilçede ismi yazılı ama adam partiye uğramıyor..yada belediye meclis üyesi olmuş partinin yolunu bilmiyor, gelmiyor gitmiyor.. bunların temizlenmesi gerekir..

Sayın Ahmet Özdemir başkanım ve Fırat Görgel başkanım, yazacakları isimlerle tek tek görüşerek eğer partiye gelecekse !.. çalışacaksa !.. komisyonlarda görev alarak gerektiğinde Ankara ‘ya kadar giderek şehrimizin meselelerini takip edecekse yönetime veya yedeğine yazılmalıdır..

Laf olsun, torba dolsun cinsinden yazılan isimlerin, kendine de Kahramanmaraş’a da bir faydası olmadığını bugüne kadar hep gördük..

İşleri zor, beklentisi olan çok fazla insan var.. ancak dengeler var , bunun ötesinde önümüzdeki dönemde Ak Parti Kahramanmaraş İl yönetimi ilimiz için, ilçeler yönetimleri ise ilçeleri için proje üreterek, Sayın Bakanlarımıza laf değil , önüne proje koyma zamanı gelmiştir..

Bugün İl ve Onikişubat’a yapılan bu atamalar bana göre bir şansdır.. Sayın Başkanlarımız bizimle aynı düşüncede iseler ekiplerini çok iyi kurmalılar..

Önce : Kaç komisyon kurulacak, ? hangi çalışmalar yapılacak ? bunları tespit ederek, komisyon’a göre yönetim kurulu yazılmalıdır..

Kahramanmaraş’ın bir gün bile kayıp edecek zamanı yok, bu sebeple doğru adım atmamız için öncelikle komisyonların kurulması gerekiyor..

Bu sebeple yeni başkanlarımıza yeni görevlerinde başarılar diliyorum..

Allah yar ve yardımcı olsun

Yolları açık olsun, ekibi proje yapan ekip olsun Kahramanmaraş bakanlarımızla beraber hizmette doysun diyorum..

Herkes işine baksın !..

İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co