HER TÜRLÜ TERÖR İSLAM’IN DIŞINDADIR…

HER TÜRLÜ TERÖR İSLAM’IN DIŞINDADIR…

Fransa’nın Başkenti Paris’te mizah dergisi Charlie Hebdo’nun Bürosunda ki; saldırı sonrası olayı Müslümanlara yamama zihniyetinde ki; olanlar bilsinler ki; Müslümanlar her türlü terörün dışındadır.

Hiçbir terör örgütü bir Devlet desteği almadan eylemlerini gerçekleştiremez. Paris olaylarında da birilerinin desteği var içerde de yandaşları olduğu kesin. Saldırganların olay sırasın da “Allah-ü ekber ” diye bağırdıkları iddia ediliyor bu kesinlikle olayı kaynağından saptırmadır. Eylem saatlerin de sokakların boş olması ayrıca düşündürücüdür. Fransa kendini bir sorgulasın…

Müslümanlara saldırılara sesi çıkmayan Batı kendine bir saldırı olduğunun da adeta haçlı zihniyeti birlikteliği oluşuyor. Top yekûn Müslümanları suçlama sebepleri aranıyor. Ey! Dünya bilin ki; “İslamiyet terörün her türlüsünü men etmiştir.”  Uygur Türklerine yapılan zulümleri Filistin de beşikteki bebekleri sahilde oynayan çocukları alçakça öldüren zihniyete Türkmenlere yapılan baskılara sesi çıkmayan insan savunucuları nerdesiniz?

ABD Başkanı Obama diyor ki; Paris’teki;  olaylar için devam edecek o zaman bir bildiğin var senin Fransa dilini mi yuttun? Hadi hesap sorsana açıklama istesene…

Farkında mısınız? Terör örgütlerinin yapılanması genel olarak Müslümanların yaşadığı topraklarda ortaya çıkıyor son olarak IŞİD bunların en somut örneğidir. Bu terör örgütlerinin işi aslında İslam’ın özünü hedef almaktır. Birilerinin maşası olarak ortaya çıkarlar. Çıkar hesapları yaparlar. Baskıcı rejimlerden muzdarip olan halkın hak ve adalet arayışlarına karşı çıkarlar totaliter rejimin taraftarı olurlar. Suriye de böyle olmuştur. Bir başka Müslüman coğrafyası Mısır da ise Halkın hür iradesi ile başa gelenlere karşı olunmuştur. Darbeci zihniyetin entrikaları ile Millet iradesine gem vurulmuştur…

İslam coğrafyasında ki; olup bitenlere seyirci kalan Batı’nın bir an önce kendini muhasebe edip gerekli tedbirleri alması gerekmektedir. Kendinden olmayanları dışlama zihniyetinden vazgeçmesi, terörün bazı Devletler eliyle yapılanmasına daha ne kadar göz yumacaksınız. Her göz yumulduğunda terör istismarcılarına fırsat verildiği unutulmamalıdır. Batı’nın öncelikle Filistin’deki; insanlık dramına dur demek için bir adım atma zorunluluğu artık kaçınılmaz olmuştur.

Dünyanın her bölgesinde ki; terör belasına sesi çıkmayanlar bilin ki o terör bir gün kapınızı çalacaktır.

Çaldığında da bedelini ağır ödersiniz.

Terörün her türlüsünü kınıyorum. Paris’te yapılan eylemi de İslam coğrafyasın da yapılan her terör eylemini ve zulmünü şiddetle kınıyorum.

Paris’te yapılan ve Batının her bölgesinde yapılan terör eylemi akabinde Müslümanları suçlamanın tek sebebi Batı gençliğini İslam dinine karşı bakış açılarını değiştirmek İslam’a düşman eylemektir.

Bir kez daha haykırıyorum ki; “İslam dini terörün her türlüsünün dışındadır.” Müslümanları terörün içine çekmek isteyenler başarılı olamayacaklardır.

Terörle beslenen Devletler gün gelecek beslediğiniz terörü temizleyemeyeceksiniz.

Terörden uzak bir Dünya…

Muhabbetle…

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co