HER ŞEY SURİYE’DE BAŞLADI, SURİYE’DE BİTECEKTİR

HER ŞEY SURİYE’DE BAŞLADI, SURİYE’DE BİTECEKTİR

Onlarla savaşın ki Allah sizin ellerinizle onları cezalandırsın, onları rüsvay etsin, onlara karşı size yardım edip zafer yolunu açsın, müminlerin gönüllerini ferahlatsın, kalplerindeki kin ve öfkeyi gidersin… (Tevbe 15)

Biliyorsunuz 12 ülkenin savaş gemileri Suriye üzerine üşüşmüştü! Bu ülkeler Akdeniz’de, vahşi hayvanlarının avlarını paylaşırken, birbirlerine hırlayıp saldırdıkları gibi ABD ve Rusya’da zaman zaman karşı karşıya geldiler. Ya da geliyormuş gibi yaptılar.  Nedeni belli, bunlar birbirlerini ısıramaz!

Oysa Suriye’de önemli bir kaynak yoktu ve o topraklar 12 ülkenin dişinin kovuğuna bile yetmezdi. O halde, niye oradalar? Sorusunu yönettik birbirimize…

Yoksa Suriye bahane”dir de, asıl kapışma “trilyonluk gaz rezervlerinin bulunduğu Kıbrıs Rum Kesimi’nde mi yaşanacak pay kapışmasıydı?

Tüm bu soruların cevabını rahmetli Hasan Karakaya, 2015 yılında kaleme aldığı bir yazıda şu şekilde dillendirmişti. ; “Akdeniz’i bir “ateş çemberi” haline getiren projeye ilginç bir isim verilmiş. İsrail; projenin ilk adımı olan ve 2012 yılında Kıbrıs Rum Kesimi ile ortaklaşa yaptığı sondajla Akdeniz’de uluslararası sularda bulduğu “zengin doğalgaz yatakları”na Leviathan ismi vermiş!.

LEVİATHAN NE DEMEK?

1588-1679 yılları arasında İngiltere’de yaşayan ve bir papaz olan Thomas Hobbes’in bir kitabının ismi olan Leviathan, İncil ve Tevrat’ta “Görünmeyen fakat varlığı korku salan su canavarı” anlamına geliyormuş!  Hobbes devlet yönetimine dair görüşlerini yazdığı kitapta, Batılı ülkelere şu tavsiyede bulunuyor: “İnsanlar, hepsini birden korku altında tutacak genel bir güç olmadan yaşadıkları vakit, savaş denilen o durumun içindedirler ve bu savaş herkesin herkese karşı savaşıdır.

İnsanları yabancıların saldırılarından ve birbirlerinin zararlarından koruyabilmek için tüm güçler tek bir kişi ya da bir heyete bırakılmalı. Bu gerçekleştiğinde, tek bir kişilik halinde birleşmiş olan topluluk bir devlet haline gelir. İşte o LEVİATHAN’ın doğuşudur!”

İngiliz yazar Thomas Hobbes’in Leviathan’da bahsettiği gibi; Şu an Akdeniz’de herkesin herkesle savaşacağı bir ortama doğru gidiliyor.

Başta ABD ve Rusya olmak üzere NATO üyeleri Akdeniz’de askeri yığınak yapmayı sürdürüyor.”

Bana göre ise hem Ortadoğu’daki petrol, doğalgaz ve madenler özellikle de uranyum yatakları  birde ‘sözde büyük İsrail!!!

ARMAGEDON SAVAŞI

Yazının başında dedim ya; Yahudiler ve Hıristiyanlar için “sembol”lerin önemi çok büyüktür…

İncil ve Tevrat kaynaklı “Leviathan” kelimesiyle ifade edilen “sembol” de öyle!. Belli ki; “Leviathan” adını verdikleri “Doğalgaz rezervleri” üzerinden bir “3. Dünya Savaşı” çıkarmanın hesaplarını yapıyorlar!

Ne ilginç değil mi; Bir zamanlar da, “Armagedon Savaşı” ile “Tanrı’nın Elini Kıyamete Zorlayanlar” yine Yahudiler ve Hıristiyanlardı, iyi mi?.

Bilmem, hatırlar mısınız; 1 Ekim 2001 tarihli Ayna’da, ilk defa Merhum Erbakan Hoca tarafından dile getirilen bir “tarikat”tan ve bu tarikatı inceleyen Grace Hallsell adlı bir gazeteciden söz etmiştim!?.

“Forcing God’s Hand”, yani “Allah’ın Elini Zorlamak” adlı bu kitap, Kim Yayınları tarafından Türkçe olarak basılmıştı…

Kitabı okuyunca; tüylerim diken diken olmuş, dehşete kapılmıştım…

“Dünya Müslümanları” rahat yataklarında mışıl mışıl uyurlarken, gördüm ki, “Hıristiyan-Yahudi ittifakı” dünyanın başına çoraplar örmekle meşgul!…”

Yaklaşık iki yüz yıldır narkoz verdikleri bu millet artık uyanıyor, gerçekleri görmeye başladı. Benzetmede hata olmaz, Ormanlar Kralı uyanıyor ve bu uyanıştan da emperyalistler rahatsız.

Bu konuya devam edeceğim. Son olarak şunu yazayım, bu iş Suriye’de başladı, Suriye’de bitecektir.

Şimdilik kalın sağlıcakla.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co