Her Canlıya Hizmet için, Kermes açıldı

Her Canlıya Hizmet için, Kermes açıldı
Aliexpress TR

Her Canlıya Hizmet için, Kermes açıldı

   Genel Merkezi Malatya Darende İlçesinde bulunan Es-Seyyid Osman Hulusi Efendi Vakfı, ülke genelinde daha çok insana yardım elini uzatabilmek amacıyla Türkiye genelinde kermes düzenleyerek  (hayır çarşısı) açılışları yaptı. Vakıf, Kahramanmaraş Trabzon Bulvarı Anadolu Apartmanı altında kermes açtı.

      Duaların okunmasının ardından Kermes açılışını,  AK Parti İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici, Vakıf  Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Süren, yöneticileri  yaptı.

      AK Parti İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici ise yaptığı açıklamada şunları belirtti; “Vakfımız burada hayırlı bir iş yapıyor. Birçok hayır sever vatandaşımız burada düzenlenen kermese katkıda bulunuyorlar. Bu çok  güzel. Yiyecek ve içeceklerin yanı sıra, bayanların göz nuru, el emeği vererek yaptıkları, giyim, nakış, çocuk, hazır giyim, ayakkabı, el sanatları ürünleri kermese getirerek buradan elde edilecek gelirlerle hayırlı işlere vesile oluyorlar. Hemşerilerimizde sağ olsunlar bu kermese gelerek, hem gündelik ihtiyaçlarını gideriyorlar, hem de burada çok güzel çeyizlik nakışlar, kıyafetler falan var, onlar ı alıp çocuklarının çeyizlerine koyuyorlar. Hem de Vakfımıza bir hayır olmuş oluyor. Çünkü burada bu iş gönüllülük  esasında. Rabbim bu hayır çarşısını düzenleyen, Vakıf Yöneticilerine, başkanlarımıza, hanım kardeşlerimize, beyefendiler teşekkür ediyorum. Bu tür organizasyonlar Kahramanmaraşımız için önemli. Bunlar bizim birlik ve beraberliğimizi birleştirici faktörlerdir. Allah hayırlarını kabul eylesin. Bizlerde her daim destek olmaya gayret ediyoruz. Rabbim hayırlı mübarek eylesin” dedi.

      Es- Seyyid Osman Hulusi Efendi Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Süren; “Yıl içerisinde vakıf gönüllüsü bayanların el emeği göz nuru ile hazırladıkları eşyalar ve işadamlarının yaptıkları ayni bağışlarla yapılacak kermeslerden elde edilecek gelir ile, ihtiyaç sahibi  ve başarılı öğrencilere Yükseköğretim, ortaöğretim ve barınma bursu verileceği, sosyal tesis inşaat ve tadilatlarının yapılacağı, kimsesiz, dul ve yetimlerin yakacak, giyecek ve yiyecek ihtiyaçlarının karşılanacağı, sağlık kuruluşlarına tıbbi cihaz, tefrişat vs. konularında destek olunacağı, yaşlı, yatalak ve maddi imkanı olmayanlara sağlık taraması ve ilaç için maddi yardımla birlikte sıcak yemek yardımında bulunacak.

                Kermesler bay, bayan, çocuk hazır giyimi, ayakkabı, çeyiz, gıda, züccaciye, el sanatları, kırtasiye gibi bir çok çeşit ve Güleryüz Vakıf gönülleri ile hayra vesile olacak gönül dostlarını bekliyor” dedi.

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co