HER CANLININ BİR FITRATI VAR

HER CANLININ BİR FITRATI VAR

İnsanlar köpekleri havlayan, hırlayan, bazen ısıran canlılar olarak bilsek de, bu özelliklerinin yanında çok da sadıktırlar. Sizin anlayacağınız, köpeklerin de iyi ve kötü yanları var.

Aslında tüm canlılar için bu geçerlidir. Kimi insanlar ve toplumlarda böyledir ki, kimisi iyilerden yana kimisi kötülerden yanadır. Tabi kötülükten yana olanlar da, yanlış yolda olduklarını söylemezler; “ Biz bunu iyilik için yapıyoruz!” derler.  Çünkü değerler yargıları bakış açıları yanlıştır, yanlışlarla zihin beslenmiştir, bu halleri ile yanlışları doğru bilirler. Biz Müslümanlar, doğru ve yanlışlarımızı Kur’an göre belirleriz..

Dünya’da iki türlü toplum vardır, bu bugünde böyle, dünde böyledir. Bir kısmı adaletten(haktan) yanadır, bir kısmı batıl(güçten) yanadır.

Güçlü olanlar, güç bende, her istediğimi yaparım anlayışına sahiptirler. Tıpkı ABD gibi…

Bu konuya nerden girdim? Anlatayım.

 

ABD BİZİMLE SAVAŞACAKMIŞ, ZATEN SAVAŞIYOR.

Pazar günü internetten haberleri okuyordum ki, “CIA’dan Türkiye’ye savaş tehdidi!”(haber 7) bir yazı dikkatimi çekti.

Yazıdan size kısa bir bölüm aktarıp, sonra yazıma geçeyim. “ CIA’in yan kuruluşu Rand Corporation, Türkiye ve ABD’nin doğrudan savaşa girebileceği tehdidini de içeren bir rapor servis etti.

Türkiye’nin, Suriye’de Afrin ile terör örgütü PKK/PYD işgali altındaki diğer bölgelere operasyon hazırlığı yapması ABD’yi panikletti.

CIA’in yan kuruluşu Rand Corporation, Türkiye ve ABD’nin doğrudan savaşa girebileceği tehdidini de içeren bir rapor servis etti.

“ABD’nin Ortadoğu’daki Stratejik Çıkarları ve ABD Ordusu İçin Sonuçları” başlıklı çalışmada, Ankara ve Washington arasındaki çıkar farklılıklarının iki ülkeyi çatışmaya sürüklemesinin mümkün olduğu yorumu yer aldı. Raporda ABD’nin Türkiye ile sıcak çatışma ihtimaline yönelik “pek muhtemel değilse de büsbütün imkânsız değildir” ifadesi dikkat çekti.

 

TSK, KİMSEYE BENZEMEZ!

Rand raporu, ABD ordusunu da uyararak bölgenin en güçlü silahlı gücü ile karşılaşmanın daha öncekilere benzemeyeceğini kaydetti. “ABD ordusunun Suriye ve Irak’ta, DEAŞ’a karşı savaşta sadık müttefiki Kürt militanlarına, Türkiye’nin potansiyel ya da fiili saldırısına karşı destek ve yardıma çağrılması olanaksız değil” ifadelerine yer verilen belgede “Bu da Amerikan güçlerini daha önce Ortadoğu’da karşılaşılanlardan çok daha kapasiteli bir ordu ile karşı karşıya bırakacak.” uyarısında bulunuldu.

İsrail’in İran’a karşı olası bir saldırısının ABD çıkarlarına ve politikalarına aykırı olduğunu değerlendiren Rand, İsrail’in İran karşısında bataklığa saplanması halinde ise ABD’nin yardıma koşacağını savundu. Raporda “ABD’nin bu çatışmanın içine çekilmesi ihtimali de var. Ancak bu ABD’yi, boyundan büyük işlere kalkışan müttefiklerini kurtarmak amacıyla potansiyel bir misillemeye itebilir.” denildi.

DÜŞMAN UYUMAZ

Aslında biz ABD ve batılı dostlarının bu ve benzer raporlarını çok okuduk. Son dönemde yazılan raporların hiçbirini de tutturamadılar. Çünkü gerçek hesap sahibi onların hesabını bozdu…

Raporu dikkatli okuyanlar, ABD’nin Türk Silahlı Kuvvetlerinden çekindiğini net olarak görür, altını çizeceğimiz diğer bir konu ise İsrail için her şeyi yapacakları…

Bütün bunlar gösteriyor ki, ABD artık Türkiye’nin müttefiki değil, onun bir tek derdi var, bölgeyi istikrarsızlaştırma ve böylece İsrail’i koruma. Böylece Müslümanların yarayan kanalarını kanatmaya devam etmek.

Ben dikkat ettim de, adamlar hiç barıştan, dostluktan bahsetmiyorlar. Bütün bunlar gösteriyor ki, insan fıtratı değişmiyor.  Her toplum, fıtratının gereğini yapıyor.

Bu güne kadar bizim batıcılar, bir türlü bu gerçeği göremedikleri gibi, onlardan iyiliğe gözlerini kapamışlar.

Ne diyelim Allah akıl, fikir versin. Kalın sağlıcakla.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co