Hediyem Kur’an olsun kampanyası ilgi gördü

Hediyem Kur’an olsun kampanyası ilgi gördü

Türkiye Diyanet Vakfı ve Diyanet İşleri Başkanlığınca başlatılan ‘Hediyem Kur’an Olsun’ kampanyasına artarak devam ediyor. Bu kapsamda, bir bağışta Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Müftülüğüne bağlı Hz. Ali Kız Kur’an Kursundan geldi.

Türkiye Diyanet Vakfı, Kur’an hediye etmek isteyenle, Kur’an a ihtiyacı olanlar arasında bir köprü vazifesini devam ettirirken yapılan bağışların Türkiye genelinde 50 binin üzerinde olduğu olduğu belirtiliyor.

hediyem1

Yurt içinde ve yurt dışında Kur’an-ı Kerim talebi olanlara, hediyelerin en güzeli ulaştırılmaya devam ediyor. Kampanyaya sahip çıkanların başında ise Hz Ali Camii Kur’an Kursunda eğitim alan Kahramanmaraşlı bayanlar oldu. Kur’an Kursunda okuyan bayanlar yardıma destek olmak amacıyla Kurs öğreticileri Şerife Yiğitoğlu ile Nurdan Turna’nın büyük özverisiyle bir araya geldiler ve bin adet Kur’anla kampanyaya katkıda bulundular. Katılım belgesini de Dulkadiroğlu Müftüsü İsmail Günayın elinden aldılar.

Dulkadiroğlu Müftüsü İsmail Günay, Türkiye Diyanet vakfı ve Diyanet İşleri Başkanlığının Kur’anın nurunu dünyanın her köşesine ulaştırmak için başlattığı projenin önemine değindi. Müftü Günay konuşmasında başkanlığın Kur’an hediye etmek isteyenle, Kur’ana ihtiyacı olanlar arasında bir köprü vazifesi gördüğünün altını çizdi. Dulkadiroğlu Müftüsü İsmail Günay; “Öncelikle bu kampanyaya katıldığınız için sizleri tebrik ediyorum. Kur’an önemli,  Kur’an bizim baş tacımız, baş kitabımız.  Peygamberimiz, size iki şey bırakıyorum bu iki şeye sarıldığınız zaman asla yolunuzu şaşırmazsınız, hedefinizi şaşırmazsınız. Bunlardan biri Kur’anı Kerim ikincisi sünneti seniyedir. O yüzden Kur’an çok önemli, tabi ki de Kur’anı öğrenmek lazım.”

Kurs Yöneticisi Şerife Yiğitoğlu, hediyem Kur’an olsun kampanyasına bizde bir katkıda bulunmak istedik. Rabbim inşallah bunu katında kabul eder, ümidimiz bu yönde, içimiz çok mutlu ve huzurluyuz, şeklinde konuştu.

Kurs Öğreticisi Nurdan Turna ise bu kampanyaya katılırken maddi olarak çok yüksek olunması gerekmiyor, Allaha olan samimiyetin yüksek olması gerekiyor düsturuyla hareket ettik. Bu anlamda öğrencilerimiz tam bir samimiyet ile bu kampanyaya destek oldular bizde çok mutluyuz çok sevinçliyiz.

Program günün anısına Müftü İsmail Günay ile Şube Müdürü Cumaali Deniz tarafından Hediyem Kur’an olsun kampanyasında yardımda bulunan Dernek başkanı Kadir Barel ile Cafer Seyhan’a hediye takdiminde bulunuldu. Program hatıra fotoğrafıyla son buldu.

Programa; Dulkadiroğlu Müftüsü İsmail Günay, Şube Müdürü Cumaali Deniz, Dulkadiroğlu Müftülüğü Kur’an Kurslarından sorumlu Ramazan Geyik, Din Birsen ve Din Gönüllüleri ve görevlileri dernek başkanı Şevket Bozdoğan, Hz Ali Cami İmam Hatibi Mustafa Güzel, Dernek başkanı Kadir Barel, Cafer Seyhan hazır bulundu.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co