HEDEFLERİ TÜRKİYE’ NİN YOLUNU KESMEK…

HEDEFLERİ TÜRKİYE’ NİN YOLUNU KESMEK…

Türkiye’nin bölgedeki konumundan ve istikrarından rahatsız olan batı terör baronlarını sahneye sürerek hedeflerine ulaşmak istiyor. 6-7 Ekim Kobani olaylarıyla elli kişinin ölümüne sebep olan zihniyet ve tahrikçi akıl 32 kişinin ölümüyle sonuçlananın Suruç olaylarında da aynı tahrik edici açıklamaları ile halkı isyana ve kargaşa çemberine çekmek isteyen HDP eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın çok tehlikeli şu açıklaması nasıl izah edilir. Diyor ki; “bölgede herkes kendi güvenliğini yapmalı” bu nasıl talihsiz açıklama? Demirtaş hani siz 80 Milletvekili ile Türkiye Partisiydiniz. Türkiye’nin menfaatleri doğrultusunda veya halkı sağ duyuya davet edecek bir açıklama yapında kendinizi size oy verene kanıtlayın. Diğer eş Başkan “biz sırtımızı YPG- YPJ’ye Rojava’ya dayıyoruz. Bundan da övünüyoruz. Dayamaya da devam edeceğiz.” Diyor. Bir başka HDP’li vekil köy koruyucularına “defolup gideceksiniz o keleşin namluları size dönecek” diyor. Bu yaklaşımlar çözüm sürecini istismar etmektir. Suruç’taki DAEŞ’li canlı bombanın 32 kişinin ölümüne sebep olmasının ardından Adıyaman’da bir Mehmetçiğin ( Jandarma Uzman onbaşı Müsellim Ünal) Ceylanpınar’da iki polisimizin (Feyyaz Yumuşak/ Okan Acar)İstanbul’da bir polisimizin(Muhammet Fatih Sivri) şehit edilmesi çok manidar, terör baronları boş durmuyor ve durmayacak.

Türkiye artık bu gibi saldırılara misliyle cevap verecektir. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ve Başbakan Davutoğlu’nun açıklamaları da bu yönde” kimse Türkiye’nin gücünü test etmesin. Türkiye tehditlere boyun eğmez. Ülkemize yapılan her türlü saldırı, misliyle karşılığını bulacaktır.”

PKK/PYD terör örgütleri meşrulaştırılmak istenilmektedir. Türkiye bölgenin en huzurlu ülkesi bu durumdan rahatsız olanlar elbette ki var en çok rahatsız olan ise İsrail’dir İran ve Suriye de rahatsız olmaktadır.  Türkiye’yi bir oldubittiyle Suriye’deki iç savaşın içine çekmek istiyorlar. Esad rejimi Suriye’nin kuzeyinden vazgeçmiş durumdadır. PKK/ PYD bu bölgede varlığını sürdürmektedir. Bu durumdan Batı memnundur. Parçala, böl, yönet her zaman yaptıkları oyun, ancak bu defa tutmayacak Türkiye bu oyuna gelmeyecektir.

Devletimiz dışarıdan gelecek her türlü saldırıyı da içerdeki kamu düzenini koruma noktasında da son derece kararlıdır. Geçtiğimiz gün yapılan Bakanlar Kurulu toplantısından sonra Başbakan yardımcısı Bülent Arınç şu açıklamayı yapmıştı.” Çözüm terör eylemlerinin devam etmesi buna göz yumulması demek değildir. Silah bizim her şeyimizdir ama çözüm süreci de lafla devam etsin derlerse artık böyle bir şey yok” demişti.

Olmamalı da böyle çözüm süreci yürür mü? Yürümesi mümkün değildir. “Yok, öyle” sen eve hırsız gibi gir uyuyan civan Polislerimizi, senin huzurunu sağlayan polisi şehit et alçakça askerimizi şehit et, toplumda gerginlik oluştur, çözümde devam etsin.” Oh ne ala” olmaz olsun öyle çözüm, huzur ortamının tesisine katkı sağlamayan çözümde yok olsun.

Bir an önce hükümetin kurulması destek olanı da, köstek olanı da bu millet unutmayacaktır.

Diğer alternatif ise erken seçimdir. 2023 – 2053 – 2071 hedeflerine ulaşmanın tek yolu güçlü bir iktidardır.

İbre artık erken seçim gösteriyor…

Muhabbetlerimle…

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co