“Hedefimiz doğru insan yetiştirmek”

“Hedefimiz doğru insan yetiştirmek”

Simya Eğitim Kurumları Genel Müdürü Muhammet Kasap

“Hedefimiz doğru insan yetiştirmek”

 

KAHRAMANMARAŞ/ Simya Eğitim Kurumları Genel Müdürü Muhammet Kasap, “Hedefimiz değerlerine sahip olabilen doğru insan yetiştirmektir, inşallah bu yolda da emin adımlarla ilerliyoruz” dedi.

Kar yağışına rağmen dün gazetecilerle bir araya gelen Simya Eğitim Kurumları Genel Müdürü Muhammed Kasap : Gelecek nesillerin eğitimine katkı sağlamak ve liderler yetiştirmek için yola çıkan Kahramanmaraş Simya Eğitim Kurumları, geleceğe donanımlı bireyler yetiştirmeyi amaçlıyor. Akademik Eğitiminin yanı sıra öğrencilere dil eğitimiyle birlikte kişisel gelişim eğitimleri de veren Simya Eğitim Kurumları, öğrencilerine verdiği eğitimleri öğreterek, yaşatarak vermeyi amaçlıyor.  Simya Eğitim Kurumları Müdürü Muhammet Kasap, kurumunu tanıttı.

‘BİZİM AMACIMIZ DÜNYA İNSANI YETİŞTİRMEK’

simtanitim-3

Simya Koleji’nin kurumsal bir şekilde ilerlediğini kaydeden Kasap, eksikliklerini gördükçe daha da kurumsallaşacaklarını söyledi. Kasap, “Gerek öğretmen gerekse idareci kadromuzla çok genç bir ekibiz. Şu anda Simya Eğitim kurumlarının 6 tane binası var. Bunların içerisine kız lisesi ve kız ortaokulu da eklenecek.  Eğitimde Kahramanmaraş şartlarına göre neye ihtiyaç var ise onu uygulamaya çalışıyoruz. Çocuklara verdiğimiz eğitimleri öğreterek yaşatarak vermeye çalışıyoruz.  Her dersin atölyesi var. Mutfak Sanatları atölyesinde öğrenciler kendi yemeklerini yapmayı öğreniyor ve yemek kültürünü öğrenebilsinler diye gıda mühendisi önderliğinde yemek bilgileri öğreniyorlar.

Drama Atölyemiz var burada da öğrencilerin hitabet gücünü geliştirmek adına çalışmalar yapıyoruz.

Bizim amacımız dünya insanı yetiştirmek. Bunun içinde hitabete ve öğrencinin kendini ifade edebilmesine önem veriyoruz.”

‘DRAMA VE TİYATRO EKİBİMİZ VAR’

Eğitim Kurumları olarak Drama ve Tiyatro ekiplerinin olduğuna vurgu yapan Kasap şöyle konuştu; “Ekibimiz geçen yıl yapılan yarışmada Maraş’ta ve bölgede birinci Türkiye genelinde de 4’üncü olduk. Resim, Müzik ve İngilizce atölyemiz var. Şimdi ise akşam sanatları ve robotik atölyemizi kuracağız. Binamız da geçen yıl 170 öğrencimiz vardı şu an ise bin 50 öğrenci ve 150 öğretmenimiz var. Toplamda ise 3 bine yakın öğrenci ve 300 öğretmenimiz var. 2 tane dershaneden okula dönüşen temel lisemiz var, bir tane yine dershaneden dönüşen temel ortaokulumuz, kurs merkezi, etüt merkezi, çocuk üniversitesi ve lisemiz var. Gelecek yıldan itibaren ise kız ortaokulu ve kız lisemiz hizmete girecek. Çocuk üniversitesinde ise üniversitenin alt yapısı oluşturuluyor. İngilizce ve Fransızca ana dersleri olmak şartıyla yabancı öğretmenlerle ders görüyorlar. Çift dilde eğitim sistemimiz mevcut. Ayrıca matematik ve fen derslerinde öğretmenlerimiz 20 dakika dersleri anlatır ve arkasından da İngilizce öğretmenimiz o dersi İngilizce anlatır. Amacımız küçük yaşlarda öğrencilerimize dil eğitimi verebilmektir.  Öğrencilerimizi ise saat 16’dan sonra eve göndermiyoruz. İkinci kahvaltılarını vererek 17’ye kadar öğrenciyi okulda tutarak ödevlerini okulda yapmalarını sağlayarak ev ödevi ağırlığının önüne geçiyoruz. 5’inci sınıflarda dil ağırlıklı ders işliyoruz. Gelecek yıldan itibaren ise ortaokul kademesinde fen ve matematik dersini İngilizce vermek istiyoruz. Dünya çapında bilim dili zaten İngilizcedir bizde öğrencilerimizin İngilizce dilinin gelişmesini istiyoruz ve ikinci dönemden itibaren de bunun uygulamasına geçmeyi hedefliyoruz. Öğretmenlerimizin hepsine İngilizce öğrenme şartı koşacağız çünkü öğrencinin İngilizce bildikten sonra öğretmeninde bilmesi gerekecek aynı zamanda idarecinin de bilmesi gerekir.  Hatta biz aileleri dahi zorluyoruz isteyen veliye ise İngilizce dersini verebiliriz. Yine zamanla da öğrencilerimize çeşitli dil eğitimleri vermeyi hedefliyoruz.”

simtanitim-1

‘TEK TİP İNSAN YETİŞTİRMEK İSTEMİYORUZ’

Kasap, “ 11 ve 12’inci sınıflarda ise YGS, LYS hazırlığımız olduğundan dolayı onlara daha akademik eğitim veriyoruz. Biz Simya Eğitim kurumları olarak öğrencilere yaşatarak öğretmeyi hedefliyoruz ezbere dayalı eğitim vermek istemiyoruz.  Öğrencilerimiz söküklerini dikebilsin diye tekstil tasarım atölyeleri kurmak istiyoruz. Bir insan sadece akademik olarak derece yapsın istemiyoruz öğrencilerimiz vatanına milletine dünya insanlığına faydamı olsun Türkiye’nin ve dünyanın gerçeklerini okuyarak öğrensin. Tek tip insan yetiştirmek istemiyoruz. Eğitimci kadrosu olarak ta her bilgiye sahip öğrenciyle çalışmak istiyoruz.  Kahramanmaraş eğitimine bir şeyler vermeye çalışıyoruz. Bir kaygımız var keşke üniversite de kurabilsek. Eğitimin karı öğrencidir biz bunu göz ardı ediyoruz. Hedefimiz değerlerine sahip olabilen doğru insan yetiştirmektir. İnşallah bu yolda da emin adımlarla ilerliyoruz” ifadelerini kullandı.

Bu yazı için bir yorum yazın

““Hedefimiz doğru insan yetiştirmek”” için bir cevap

  1. ali karap diyor ki:

    selam.. mrh. TAKİYYECİLER …. sizi gidi siziler !!!!

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co