HAYDİ, YAKIN KANDİLLERİ…

HAYDİ, YAKIN KANDİLLERİ…

Geçtiğimiz günlerde büyük bir infiale sebep olan 1128 akademisyenin bildirisi toplumun her katmanında karşılığını bulmadı, bulamazlarda bu akademisyenler adeta yalnızları oynadılar.

Size sesleniyorum. Ey kendini aydın olarak sınıflandıranlar, oysaki aydınlığa hasret ışıkları sönmüş zifiri karanlıkta asli görevlerini unutmuş ülkenin teröre olan haklı mücadelesine karşı bir tutum içerisinde olarak kendilerini yalnızlık girdabına bırakan zavallılar, bu yalnızlıktan kurtulmaları için kandiller yakılmalı, o talihsiz bildirilerinizle karanlığa gömüldünüz. Gelin kandiller yakarak, aydınlığa koşun.

Aydın; değerlerine saygı göstermeli, devletinin, milletinin yanında olmalı o akademik unvanının hakkını vermeli yetiştirdiği ve yetiştireceği gençliğe örnek olmalıdır.

Aydın; hoşgörüsüyle, öncü fikirleriyle, gerçeklerin, doğruların her zaman savunuculuğunu yaparak yol gösterici ışık insanlar olmalıdır.

Aydın; ülkesinin milli ve manevi savunuculuğunu yapan ülkesi ve milleti ile bütünleşmiş gönül insanları olmalıdır.

Aydın; ülkesine kin ve nefret aşılamaktan kaçınan, ülke menfaatlerini en üst seviyede tutma gayretinde olan millet iradesine saygı gösteren erdem sahibi olmalıdır.

Aydın; bu cennet vatanı bizlere bırakan ecdadıyla barışık, doğruları haykıran, haksızlıklar karşısında yılmadan mücadele eden bir er kişi olmalıdır.

Aydın; küresel güçlerin, baronların kirli oyunlarına meyletmeden ülke menfaatleri söz konusu olduğunda dik duruşunu bozmadan duran olmalıdır.

Aydın; bilge insandır. Doğrulardan ödün vermeyen, doğruluğu özüne nakış nakış işleyendir.

Aydın kolay yetişmiyor, o halde geride bıraktığı yılların ülkesine olan borcunu sadakatle ödeme gayreti içinde olmalıdır.

Aydın; toplumu aydınlatan olmalıdır. İdeolojik düşünceleriyle dar düşünce hezeyanlarıyla basiretsizliğini göstermemelidir.

Aydın; basiret sahibi, ülke sevdalısı, karanlık odakların oyununa gelmeyen akıl sahibi olmalıdır.

Yukarıda sıraladığımız Aydın kimliğinin akademisyenliğinin hakkını veren on binlerce memleket sevdasıyla yanıp tutuşan doğrululuğu özüne işlemiş gönül insanlarının varlığı unutulmamalıdır. Bu şuurdaki akademisyenler bizim baş tacımızdır. Yüzde bir civarındaki bataklığa saplanmış terörün savunuculuğunu yapan yaşadığı topraklara ihanet edenlere de yazıklar olsun.

Işıkları sönmüş zifiri karanlıkla boğuşan aydınlar, karanlık odakların pençesinden kurtulmanız kandilleri yakmakla mümkündür tercih sizin…

Muhabbetlerimle…

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co