HAYDİ HAYIRLISI…

HAYDİ HAYIRLISI…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 7 Haziran seçimlerinde birinci parti olan AK Parti Genel Başkanı Profesör Ahmet Davutoğlu’na Hükümet kurma görevini tevdi etti.

63. Hükümet kurma görevini alan Davutoğlu tüm partilerle görüşeceğini açıkladı. Bu görüşmelerden nasıl bir netice çıkar, bunu zaman gösterecek.

Erken seçiminde çok konuşulduğu günümüzde partilerin kavgacı, ayak direten, olmazsa olmaz gibi tavırları bırakıp yapıcı her görüşmeye açık sorumluluk duygusuyla hareket etmeleri milli bir sorumluluk olmalıdır.

45 günlük süre başladı. Kronometre çalışıyor. Bu sürenin iyi değerlendirmesi bir an önce neticeye varılması, hür iradeye, millete saygının tescili olacaktır.

Koalisyon müzakerelerinde her atılan adım, her konuşulan söz çok önemlidir. Her parti lideri buna çok dikkat etmeli, milletin gözünün üzerlerinde olduğu unutulmamalıdır.

Milletin istikrarsız, belirsizlik gibi bir ortama sürüklenmesine hiç tahammülü yok. İstikrarsız politikalarla belirsizlik oluşur, akabinde keşmekeş ortamı gelişir. Düşmanın tam istediği ortam, buna zemin hazırlayan bedelini öder ilk seçimde millet cevabını verir.

Koalisyon hükümetin kurulması AK Partisiz bir imkân gözükmüyor. HDP AK Partiyle asla diyor, MHP HDP’ ye mümkün değil diyor, görülüyor ki; AK Parti CHP veya AK Parti MHP hükümeti kuvvetli ihtimal odur ki; AK Parti MHP hükümeti iki partinin tabanının da istediği bu daha önceki yazımda da belirtmiştim. “Çare AK Parti MHP Hükümeti ”  diye…

Muhtemel kurulacak koalisyonun iç ve dış politikalarda ortak akıl ile hareket edilmesi çok önem arz ediyor. AK Partinin kucak açtığı Suriyelilere CHP’nin tepkisi çok bu nedenle birlikte hükümeti kurma İmkânsız gibi gözüküyor.

Tek alternatif “AK Hareket” bu yolda mümkün olmazsa erken seçim kaçınılmaz olmuştur.

İlk seçimde de AK Parti tek başına hükümeti kurar. Muhalefet partileri hepsi ayrı telden çalıyor. Tek ortak noktaları Erdoğan karşıtlığı velev ki; bir koalisyon hükümeti kuruldu. Cumhurbaşkanı Bakanlar Kurulunu toplantıya çağırdı. Gitmeme gibi bir şansınız var mı? O halde bırakın bu kini, nefreti de milletin yüzde elli iki oyuyla gelen devletin başına saygılı olun.

Saygı sizi küçültmez, yüceltir.

Seçimin üzerinden 38 gün gibi bir zaman geçti. Bu dönem zarfında Meclis Başkanlığı Seçimi yapıldı. Koalisyon için ön görüşmeler yapıldı.ortaya net bir tablo çıkmadı.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğ’lunun hükümeti kurma görevini resmi olarak teslim almasıyla koalisyon müzakereleri başladı. Umulur ki müspet adımlar atılır da hükümet kurulur.

Bu fırsat değerlendirilmezse, “hür irade” durum değerlendirmesi yapar merak etmeyin…

Bu vesileyle idraki ile şereflendiğimiz Leyley-i Kadrinizi ve Ramazan Bayramınızı tebrik ederiz…

Muhabbetlerimle…

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co