Hava Alanı Unutuldu mu ?

Hava Alanı Unutuldu mu ?

Hava Alanı Unutuldu mu ?

KAHRAMANMARAŞ/ Kahramanmaraş Hava Alanının iyileştirilmesi için yıl başından önce yapılan istimlak ve yeni yatırımların rafa kalktığı ve hava alanının uyuma sürecine girdiği idda ediliyor..

Cuma ve Cumartesi günü ilimize gelecek olan Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu dan Kahramanmaraşlılar hava alanı müjdesini bekliyorlar..

Bir süre önce ilimizde yapılan uluştırma çalıştayında: Kahramanmaraş hava alanının iyileştirilerek kullanılmasına karar verilmesine rağmen bugüne kadar bir şey yapılmadı.

2015 yılının sonunda istimlak edilen 400 dönüm arazi üzerine yeni terminal binası ve kulenin yapılacağını ifade eden Devlet Hava Meydanları Genel Müdürlüğü Kahramanmaraş ile dalga geçer gibi bir proje hazırladı..

15 Ekim 2015 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanan Bakanlar Kurulu Kararı ile Kahramanmaraş Hava Alanına Gümrük kapısı açılması ve personel ataması yapılmasına rağmen bugüne kadar açılamayan gümrük kapısı için yeni terminal binasında da yer yok..

Sadece iç hatlar için bir küçük terminal binası ve kulenin yapımının ihaleden sonra 8 ay içinde bitirileceğini , bu süre içinde ise uçuşların devam edeceği öğrenildi.

Dış hatlar terminalı olmayan yeni binada, dolayısı ile gümrük kapısı da açılmayacağı için Kahramanmaraş’tan direk yurt dışı seferleri yapılamayacak..

Çağın gerisinde kalan küçük derminal binası ile Kahramanmaraşlılar bir şok daha yaşadı..

Narlı veya Türkoğlu hava alanından vaz geçen Kahramanmaraşlılar, ,” Bizim hava alanımızı iyileştinizi.. Demir yolu engeli ve petrol engelini kaldırarak büyük uçaklarında inceği bir hava alanına dönüştürülmesini istiyoruz diyorlar..

Kahramanmaraş’tan Günlük İstanbul seferi ve haftada 3 gün Ankara seferi THY tarafından yıpılırken, hafta da 4 günde Kahramanmaraş Sabiha Gökçen’e Pegesus sefer yapıyor..

hava

Kahramanmaraşlılar ise :

Sabah saat 05 00 da Kahramanmaraş- İstanbul seferi

Gece saat 24 00 da Kahramanmaraş İstanbul seferi isterken..

Kahramanmaraş Ankara seferlerinin haftada 7 gün olmasını istiyorlar..

Pegesus’un seferlerinin hafta da 7 güne çıkarılmasını isterken

Atlasjet ve Sunexpress den ise : Kahramanmaraş Antalya- Kahramanmaraş Kıbrıs, Kahramanmaraş İzmir ve Kahramanmaraş Almanya seferi istiyorlar..

Acil beklentilerimiz:

Yeni terminal binasının bir an önce ihale edilmesi

Dış hatlar binası yapılması

Körüklü istem kurulması

Petrol ve Demir yolu engelinin ortadan kaldırılması gerekiyor..

Görev Bakan Mahir Ünal ‘ da

Kahramanmaraşlı vatandaşlar: Bakanımız Mahir Ünal ve Sema Ramazanoğlu olduğu bu dönemde hava alanı meselesini çözemezsek bir daha yeni hava alanı yapamayız bu fırsat bugün elimize geçtir kaçırmayalım,” diyor..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co