HATTİ Pazar günü Kahramanmaraş’ta

HATTİ Pazar günü Kahramanmaraş’ta

Kahramanmaraş Kafkas Kültür Derneği’nin düzenlediği Kafkasyanın en popüler müzik grubu “HATTİ” 26 Mart Pazar günü saat: 20:00’de Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde dinleyenlerinin karşısına çıkacak.

Çerkes otantik müziklerini dünya müziğiyle harmanlayan Kafkasyalı müzik topluluğu ‘HATTİ’ Kahramanmaraş’a geliyor.

Amaçlarının Kafkas kültürünü yaşatacak projelere imza atmak olduğunu belirten Kahramanmaraş Kafkas Kültür Derneği Başkanı Hakan Aydemir, “Kültürel etkinlikler ve festivaller organize ederek tüm şehrimizde hemşerilerimizle kaynaşmak için çalışıyoruz. Bu kapsamda da bir konser organize ediyoruz. Kabardey Balkar Başkenti Nalcik’te müzik çalışmalarında bulunan grubu daha önceki yıllarda dans grubu ile izlemiştik ve şimdi müzik grubu ile bizlerle beraber olacak. Nefeslilerde Anzor Uvizhev, Akordeonda Aslan Dudarov, perküsyonda Kazbek Balkarov, basgitarda Arsen İndrokov ve gitarda Aslan Kumikov’un canlı performanslarını sergileyeceği grup, etnik müzik severlerin kulaklarının pasını silecek” dedi.

Nefeslilerde Anzor Uvizhev, Akordeonda Aslan Dudarov, perküsyonda Kazbek Balkarov, bas gitarda Arsen İndrokov ve gitarda Aslan Kumikov’un canlı performanslarını sergileyeceği grup, etnik müzik severlerin kulaklarının pasını silecek.

Bilet fiyatlarının 20 TL olduğunu, Bilet Satış noktalarının ise; Kahramanmaraş Kafkas Kültür Derneği, Germenicia (Piazza Avm kat:1), Kardeşler Züccaciye (Belediye Çarşısı), Armağan Hediyelik (12 Şubat Parkı Civarı), Sonax Halı Yıkama (Üniversite Kavşağı – Tekerek Yolu) olduğu bildirildi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co