Hastane Afet ve Acil Durum Planı Eğitimi

Hastane Afet ve Acil Durum Planı Eğitimi

Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan program gereğince, yataklı tedavi hizmetleri veren Kamu, Üniversite ve Özel Hastanelerde görevli personellere yönelik Hastane Afet Planı (HAP) uygulayıcı eğitimi yapıldı.

Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü tarafından organize edilen Hastane Afet Ve Acil Durum Planı (HAP)Uygulayıcı Eğitimi Şanlıurfa, Gaziantep, Kilis ve İlimizdeki afet sağlık hizmetleri biriminden uzman kişiler tarafından verildi.

acilhaber-6

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Kahramanmaraş İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Nesrin Pircanoğlu, “İl genelindeki tüm hastanelerimizin afetlere ilişkin önlem almalarını, meydana gelebilecek afet ve acil durumlarda sunulacak sağlık hizmetleri konusunda gerekli hazırlıkların planlanması, olası bir afet durumunda üç gün boyunca hastane dışından hiçbir yardım almaksızın kendi kendilerine yeterli olmalarını sağlamak amacıyla bu eğitimler verildi. Ayrıca kentimizin konumu gereği afet olma potansiyeli yüksektir. Bu kapsamda hastanelerimizin hazır olmaları da çok önemlidir. İlimizdeki tüm hastanelerimizin hastane afet planı hazırlayıcısı olacak personellerimize bu eğitimler verilmeye devam edilecektir. Gerek il dışından gelen eğitmenlere, gerekse il ve ilçelerimizden gelen Afet ve Acil Durum birimlerindeki görevlilere teşekkür ederim. “ diyerek sözlerini tamamladı.

Üç gün süren eğitimler sonunda eğitime katılanlara Sağlık Müdür Yardımcısı Dr.Nesrin Pircanoğlu, Acil Ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Dr. İlyas Acartürk ve Eğitmenler tarafından Hastane Afet Ve Acil Durum Planı Uygulayıcısı katılım belgesi verildi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co