Hannover Messe 2015 deyiz

Hannover Messe 2015 deyiz

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası  KOSGEB iş birliği ile Almanya çıkarması..

 

Hannover Messe 2015 deyiz

 

ALMANYA- Bremen/ Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası KOSGEB ortaklığı ile organize edilen Hanover Messe 2015 Teknoloji ve genel fuarı ziyarette giden Kahramanmaraş ekibi yurda döndü.

KMTSO yönetim kurulu üyesi : Serdar Zabun başkanlığında  ve 18 Sanayicinin katıldığı Almanya Hannover Messe 2015 Fuarı tekip edenler arasında, Bugün Gazetesi Sahibi, KMTSO Meclis üyesi Mehmet Yüzbaşıoğlu, Gazeteci Bekir Doğan, Gazeteci Niyazi Kara da ekiple birlikte yurda döndü.

SONY DSC

Bugün Gazetesine Özel:

Bekir Doğan’ın kaleminden Almanya notları : Pazar günü Almanya / Bremen ‘e gitmek üzere Kahramanmaraş’tan çıktık yola ,5 günlük Almanya ziyaretimizden sonra önceki gün  Cuma günü gece geldiğimiz Memleketimizde ayrı kaldığımız süre içinde gezip gördüğümüz yerleri olabildiğince sizlere anlatmaya çalışacağım..

Mehmet Yüzbaşıoğlu : yanımızda olunca neşeli geçen yolculuk sonunda gördüklerim..

Masal Kenti Bremen

Pazar günü : Kahramanmaraş hava alanında saat 22 30 Zeytur yönetim kurulu başkanı Aydın  Yıkan”ın : etrafından toplanarak , bağajlarımız , direk Almanya Breman’a verdik.. uçağımız 45 dakika rotarlı geldi önemli değil vaktimiz çok diyerek tasa etmedik, uçağın dolu gelmesine bizleri sevindirdi…

Kahramanmaraş İstanbul seferi de ful dolu olması bizleri mutlu etti..bu sebeple keyifli bir yolculuk başladı..

SONY DSC

İstanbul da :6 saat bekledik ama önemli değil, önemli olan Kahramanmaraş uçağını doluluk oranını yakalamasıydı.. herkes bu gözle olaya baktı.. herkes güzel görünce yolculuk güzel başladı..

Karamanmaraş – İstanbul – İstanbul Bremen seferini yapan THY uçağı ile Bremen’e geldiğimizde bizi hava alanında rehberimiz Osman Akdan bizleri karşıladı..

Mehmet Fındık arkadaşımızla tanıştık.. sohbetimiz oldu, yeni makine üretimi konusunda uzun uzun konuştuk..

Eskiler anlatırdı: Almanya’ya girişte şöyle zorluk çektik, böyle zorluk çektik diye, hiçbir zorluk çekmediğimiz gibi, gümrükten geçtik, anında bir iki dakika sürdü.. direk sokağa çıktık.. Hava alanı kapısı sokakğa çıkıyor..

SONY DSC

Hava alanı şehrin merkezinde : ve de Aplon binasının kapısı sokakğa açılıyor.. inanılır gibi değil, bizde ki gibi öyle polis , asker ve diğer ilgiler yok.. uçaktan indik, 5 dakika sonra sokaktayız..

Otobüse bindik, Otelimize doğru yol alıyoruz, Rehberimiz : Osman Akdan: Bremen, Almanya Federal Cumhuriyeti’nde büyük, işlek bir liman, Ters haneleri olan ve sanayi eyaletidir.. diyerek bize Bremen tanıtmaya başladı.

Kulak vererek not alıyorum:  Kuzey Denizi’nden 16 km içeride, Weser Irmağı kıyısındaki kent Bremen eyâletinin başkentidir. Batı Berlin’den bile küçük olan eyâlet 404 km² lik bir alanı kaplar.

Bremen ve Kuzey Denizi’nden yalnızca 16 km içeride olan Bremerhaven, ülkenin Hamburg’dan sonraki önde gelen limanlarıdır. Bremerhaven limanı, Bremen’e ulaşmak için Weser Irmağı’ndan geçemeyecek kadar büyük gemiler için 1827’den sonra yapıldı. Her ay bu limana yüzlerce gemi yanaşır ve bu gemilerdeki yükler mavnalarla Bremen’e taşınır. Tersane, atölye ve doklar kilometrelerce yer tutar. Demiryolları kenti Federal Almanya’nın belli başli sanayi kentlerine bağlar, diye anlata dursun, bu demde alana 10 dakika mesafedeki otelimize geldik bile..

SONY DSC

Otel’e geldik ve yerleştik, sonra hemen aşağı inerek: Bremen gezmeye devam edeceğiz.. Çünkü Rehberimiz Osman Akdan akşama kadar bizi gezdirecek..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co