Hanifi Öksüz; “Her insanın girişimcilik ruhu vardır”

Hanifi Öksüz; “Her insanın girişimcilik ruhu vardır”

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Uluslararası İlişkiler Öğrenci Topluluğu tarafından “21. Yüzyılda Girişimcilik ve İnovasyon Semineri” düzenlendi.

öksüz1     KSÜ Senem Ayşe Konferans Salonunda gerçekleştirilen 4 oturumdan oluşan seminerin kapanış programıyla son buldu. Kapanış programına konuk olan Kipaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı M. Hanifi Öksüz tecrübe ve birikimlerini katılımcılarla paylaştı. Gençlerin ülkenin geleceği olduğunu ifade eden Öksüz, “Başarılı olmak istiyorsanız geçmişten ders alıp, kendinizi geleceğe yönlendirin” diye konuştu.

öksüz

“İyi bir üniversite eğitimi almak tek başına yeterli değil, bilgi beceriyle birleşmezse bir işe yaramaz” diyen Hanifi Öksüz, “Kalite anlayışınızı geliştirir, dürüst ve çalışkan olur, herkesin hakkını verirseniz her alanda başarılı olursunuz” şeklinde konuştu. KSÜ öğrencilerine tavsiyelerde bulunan Kipaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı M. Hanifi Öksüz, “Her insanın girişimcilik ruhu vardır, bunu öne çıkarın, girişimci olun ama hayalperest olmayın” dedi. Öksüz konuşmasının sonunda seminere katılan öğrencilerin sorularını da cevaplandırıldı.

Program kapsamında Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci de kısa bir konuşma yaptı. Rektör Deveci, “Öz geçmişten ziyade bundan sonraki süreçte öz geleceğimizi yazalım. Geçmişten ders alalım fakat fazlada takılıp kalmayalım. Çok çalışarak elimizden geleni yaparsak başarıya ulaşırız” diye konuştu.

Kişisel Gelişim Uzmanı Ahmet Selçuk Akgül tarafından verilen, farkındalık yaratma, iş fikri oluşturma, iş kurma, takım çalışması, globalleşen dünya ve yeni dünya dinamikleri, eski-yeni ekonomi, girişimcilik ve inovasyon başlıklarını içeren seminer iki günde gerçekleştirilen dört oturumla birlikte son buldu.

Seminer sunumunun ardından Rektör Prof. Dr. Durmuş Deveci tarafından Kipaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı M. Hanifi Öksüz ve Kişisel Gelişim Uzmanı Ahmet Selçuk Akgül’e plaket takdim edilirken, seminere katılanlara da katılım sertifikası verildi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co