Hanefi Mahçiçek

Hanefi Mahçiçek

Hakkı sahibine vermek !..

Herkes usta olamaz !..

Usta olur !: Mütevazi usta olamaz !..

Ustanın çekici bin lira demiş atalarımız !.. Büyük usta’nın çekici Milyar Dolarlar..

Usta olmak başka bir şey !.. Herkes usta olamaz !..

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan: “ Çıraklık, Kalfalık ,Ustalık dönemim diyerek girdiği seçimlerde hep oyunu artırarak çıktı ya !.. usta olduğunu dünya ya gösterdi..

Herkes usta olmaz, usta olmak büyük bir olaydır.. usta usta..

Kahramanmaraş’ın ustasından size söz etmek istiyorum..

Kahramanmaraş’ın büyük ustası..!

Devlet Planlama Teşkilatı, da çalıştığı dönem

ABD de çalıştığı dönem,

BOTAŞ yönetim kurulu başkanlığı

Kahramanmaraş Belediye başkanlığı

Karasuyu getirmesi

Hanefi Mahçiçek Stadyumunu yapması

Milletvekilliği dönemi ki Büyük ustamızdan hep söz ettiğimiz dönem..ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı adayı iken Onikişubat ilçesi Belediye başkanlığı adaylığına getirilmesi.. ile başlayan yeni dönem..

30 Mart 2014 Seçimleri sonunda 4 Nisan 2014 günü Onikişubat Belediye Başkanlığı koltuğuna oturması..

Sıfırdan: Borç batağı ile aldığı belediyeyi 9 ayda  yaptıkları ile : 91 yıllık hizmetlere denk hizmet yapan büyük usta Sayın Hanefi Mahçiçek !..

Bilemiyorum: bu yazımı okuyunca memnun olur mu ? olmaz mı ? , ama şundan eminim ne gerek vardı diyeceğinden.. olsun biz ustanın hakkını kendisine verelim de alır almaz kendi bilir..

Bir hakkı sahibine vermek için bu yazıyı kaleme alıyorum..

Onikişubat Belediye Başkanımız Hanefi Mahçiçek: “ Maraş sevdalısı, Kahramanmaraş’a yatırım yapılması için 1984 de verilen teşviklerin hepsinin altında imzası olan bugün kurulan bu sanayi tesislerinde emeği olan biri olarak o yıllarda tanımıştık.. Maraş aşığı usta , Büyük usta.. Yüreğinde ki Maraş sevdası !..

Sonra : Kahramanmaraş Belediye Başkanlığı dönemi başladı.. Refah Partisi ve 28 Şubat Sürecinde Müslümanlara yapılan baskılardan nasibini aldı ve her gün hakkında yalan yanlış bir dava açılır hale gelen belediye başkanı Hanefi Mahçiçek, hakimin hitabı : ” Bende biliyorum senin güzel işler yaptığını ama seni içeri atacağız başka çaremiz yok! “ sözleri üzerine belediye başkanlığını kısa keserek Kahramanmaraş Milletvekiline gitmesini dün gibi hatırlıyorum.. hizmetleri yarım kaldı diye çok üzülmüştük..

O dönemde iptal edilen projelerin başında arıtma tesisleri geliyor..

Kısa dönem belediye başkanlığı döneminde : Karasu Projesi, Hanefi Mahçiçek Stadyumu, Yürüyüş yolu, gibi güzel projelere imza atarak kısa sürede yapması herkesi kıskandırıyordu.. kendisinden sonra gelenler ise Projelerini iptal ederek iş yaptıklarını sandılar.. ki bunun başında da arıtma tesisleri geliyor..

O günleri biz yaşadık: Memur ve işçilere 50 lira bayram harçlığı verdiği için Kahramanmaraş Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanmasını, hepse atmak için uydurulan davaları unutmadık..

Namık Kemal Kavşağından Sanayi ‘ye kadar giden yola Recep Tayyip Erdoğan ismini belediye meclisi kararı ile verdikleri halde, görevini kötüye kullanmaktan davalar açılan büyük usta, 4 Nisan 2014 de bu şehre yeniden hizmet etmek üzere yetki belgesini hakimden alarak Onikişubat Belediye başkanlığı koltuğuna oturdu..

Kazan kıçın kara, senin ki benimkinden kara, kısır çekişmelerinin yapıldığı yer: Boyun kısa, kilon fazla, gözlerinin üzerinde kaşın var, başında kel mi ne ? gibi bahane aramayı bırakalım da artık bir birimizi sevelim..

Sevelim kardeşim bir birimizi sevelim: Hepimizin yüreğinde Maraş sevdası olsun !..

Buradan belediye başkanlarına sesleniyorum: 30 Mart seçimleri sonrası bir gün önce bir gün sonra hepiniz mazbatanızı alarak belediye başkanı oldunuz !..

Büyük Ustanın yaptığı hizmetler ortada !…peki siz ne yaptınız ?

9 ay geçti : Büyük Usta Hanefi Mahçiçek’in yaptığı hizmetler ortada .. 128 Mahalleye 91 yılda yapılamayan hizmetleri 9 ayda yaptı..

Üstelik kasaba belediyelerinden gelen borçları bir yandan öderken, bir yandan da Onikişubat ilçesine hizmet vererek bütün bunları yaptı..

Ben Kahramanmaraş’ın her hangi bir ilçesinde belediye başkanı olsam , büyük ustanın peşine takılır, ondan bilgi ve tercümesini alarak ilçeme hizmet ederim..

Büyük usta Hanefi Mahçiçek: sizin için bedava bir danışman, bedava hizmet verecek bir adam ne olur, el ele verin, Kahramanmaraş’a güzel hizmetleri birlikte getirin !..

Büyükşehir 11 ilçe belediye başkanı el ele verin, Büyük ustanın tecrübesinden yararlanın Kahramanmaraş köy yeni adı ile mahallelerine güzel hizmetleri birlikte yapın..

Sözün Sonu : Hanefi Mahçiçek, alçak gönüllü, mütevazi, güzel bir ağabey, CHP’li Nurhak Belediye Başkanı Ahmet Akkuş gelse :” Ağabey bana yardım et” dese koşarak Nurhak’a gider ona elinden gelen yardımı yapar, bu CHP’li MHP’li demez , Allah için hizmet eder, işte size bedava danışman büyük usta Hanefi Mahçiçek..

1984 de teşvikleri veriken, parti ayrımı kişi ayrımı yapmadık ki bugün yapsın, biz büyük ustamızı görüyoruz, lütfen bir de gözünüzü açıp siz görün !..

İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co