Halkın ve Basın Suçu Ne ?

Halkın ve Basın Suçu Ne ?

Belediye başkanlarımız:  2-5 Nisan 2014 tarihleri  arasında görevlerine başladılar..aradan geçti 1 yıl 20 gün ama halen belediye başkanlarımız basın karşısına çıkarak bir yıl içinde biz şunları yaptık, 2015-16 yılı için 2. Yılımızda şunları yapacağız diyemediler..

Böyle olunca : halk bir şey yapılmadı diyor !..

Siyasi Partilerimizin il başkanları, ilçe başkanları : Basın ile bir araya gelerek, biz şu konuları takip ettik bunları etmedik diyemiyorlar..

Milletvekillerimiz: 8 vekilimizde 4 yıl içinde şunları yaptık, bunları yapamadık, diyerek basın’la bir araya gelip : yaptıklarını- yapamadıklarını söylemiyorlar..

Basın yazıncı : basın ver yansın ediyorlar.. suçlu bizler oluyoruz..!

Halkımız bir şey yapılmadı dediği zaman: gözünüze dursun daha ne yapalım şunları yapmadık mı? Diye sıralamaya başlıyorlar..

Yaptınız da: sizden başka bilen var mı ?…

Sevgili hısımım: Belediye Meclis üyesi, Belediye başkan yardımcısı, Belediye Başkan vekili, Ak Parti İl Başkanı , Ak parti Kahramanmaraş Milletvekili son 4 yıl da  ise Adalet Bakan Yardımcısı Veysi Kaynak, dün Ak parti il yönetimi ile birlikte basın ziyareti kapsamında gazetemizi ziyaret etti.

Hoş geldin diyoruz, misafirin başımızın üstüne de yeri var..

Hoş sohbet: başladı.. konu basın- halk ilişkilerine geldiğinde İse : Veysi Kaynak,”Annem oğlum Maraş’a gelmiyorsun , vekil seçilmen için dua edeceğim ama ayda bir defa geleceksin,” diyor.. diyerek bize hak verdi..

Bizde:  Kahramanmaraş’a gelmediğiniz, Basın toplantısı yapmadığınız, halktan biraz kopuk dönem yaşadığınız söylemimizi üstü kapaklı duyurmaya çalışmıştık.. ki haklı olduğumuzu söyledi.

Annesi bile : dertli, Veysi Kaynak bey en azından ayda bir defa Kahramanmaraş’a gelerek basınla bir araya gelmeli..

Her vekil: Ayda bir defa da olsa Kahramanmaraş’a gelerek basın bilgilendirme , dolayısı ile halkı bilgilendirme yapması gerekir..aksi halde ne yaptınız derler ?..

Bugün ilimizin Valisi, Belediye Başkanları, Milletvekilleri, valinin izni ile il müdürleri ne yapıyorlar, ne yapmıyorlar..basın ile paylaşmalılar ki : Halkımızda bilsin, Kahramanmaraş’a bu yapılıyor desin…aksi halde Gaziantep’den başka şehirlerden örnek veriler..

Veysi Kaynak: sık telefon görüşmesi arasında, gelen gidenin selam verdiği aralarda: Türkoğlu ilçesine 210 bin dönümlük alan üzerine Türkiye ‘in en büyük cezaevlerinden birini yapmak için ihale yapıldığını, ihtiraz süresinin beklendiğini söyledi.

Türkoğlu Lojslik köy projesi, Kahramanmaraş Göksun yolu ve tünellerin bitmesi ile Karadeniz’e bağlanacak Akdeniz yolunun, Göksun Elbistan Arası duble yol, Elbistan Malatya arasının duble yol olacağının Akdeniz, Karadeniz yol kavşağının Göksun ilçemizde olacağını söyledi..

Bir yandan gelen giden, bir yandan telefon görüşmesi, yarım yamalak aldığımız bilgiler ve Hava Alanı : 4 Nisan da gelen paranın harcanması konusu yeni apron binasının yapımı konusu üzerinde kısa kısa bilgiler alabildik..

Oysa : Basın sadece seçim döneminde değil: Ayda bir defa yapılan işlerle alakalı toplantı yaparak şunları yaptık denmesi gerekir..

Siz söylemezseniz: Ben nereden bileyim Göksun Elbistan yolunu, Ben nereden bileyim Elbistan – Malatya yolunu , ben nereden bileyim Türkoğlu’na cezaevi yapılmasını..

Adalet Bakan Yardımcısı- Ak Parti Kahramanmaraş milletvekili adayı Veysi Kaynak: “Projesi bittiğine göre , cezaevinin görselleri de yapılmıştır onlarla beraber detaylı bir basın toplantısı yaparak, basın ve halkı bilgilendirmesi gerekir..

Aksi halde : halkımız çıkar veya siyasi parti milletvekili adayları çıkar, Kahramanmaraş’a ne yatırımı yaptınız bize gösterin diye bağırlar..

Burada kabahat bağıranların değil: onları bağırtanlarındır..!

Sözüm siyasi partilerimizin adaylarına : bugüne kadar , fikrinizi, yaptıklarınız, yapamadıklarınız, düşüncenizi , basın’la medya ile paylaşmaz, mahalli gazetelere abone olmaz, onlara destek olmaz, seçim döneminde basın derseniz burada bir yanlışlık vardır..

Basın seçim dönemi değil, siyasilere 365 gün gerekli bir unsurdur.. Gazetelere abone olacaksınız, destek vereceksiniz, Almadan vermek Allah’a mahsustur.. el eli yur elde döner yüzü yur demiştir atalarımız..

Sen bizim gazetemizi okuyacak destek olacaksın ki : Bizde sizlere seçim döneminde destek olalım, her ay sesinizi duyuralım..

Başa dönüyorum: Ziyaret güzel bir şey demiyorum ancak: Her ay basın’la bir araya gelerek Kahramanmaraş meselesinin gündeme taşımak gerekir..

Ortak sevdamız Kahramanmaraş

İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co