HALKIN HÜR İRADESİNE SAYGILI OLMAK

HALKIN HÜR İRADESİNE SAYGILI OLMAK

7 Haziran 2015 seçimlerine ramak kaldı. Bu seçimlerin önemi çok büyük…

Bir tarafta çözüm sürecinin netleşmesi Anayasa değişikliği, başkanlık sistemi gibi önemli başlıklar var…

Hür irade kararı verecek 8 Haziran her şey netleşecek. Ya iktidar Partisine yola devam diyecek. Veya bazılarının ümitlenip koalisyon hayali kurma düşünceleri olacak ancak” görünen o ki koalisyon zor gözüküyor.” Koalisyon hükümetlerinden bu millet çok çekti. Bu hür irade yani millet koalisyona imkân vermez. Sonuç ne olursa olsun. Seçim sonrası hükümeti kurma görevi alan da muhalefette çok dikkatli olmaları gerekiyor. Türkiye’nin düşmanları pusuda yatmış bekliyor. Koalisyon olsa da kaos çıkarsak diye, velev ki öyle olsa dahi kenetlenme zamanı bir olma zamanı bizi birbirimize düşürerek bu necip milletin düşmanlarını sevindirmeyelim.

Demokratik yapılarda seçim halkın hür iradesinin tecellisidir. Bu sonuca saygılı olmak zorundayız. Yok, barajı aşamasak olaylar çıkar, seçim süreci çıkmaza girer gibi millete korku filmi izlettirmenin anlamı var mı? Üst iradeye saygılı olmak gerekmez mi? Milletin kararı neyse seçim sabahı her şey unutulmalı, mecliste ki her birey parti gözetmeksizin huzur içinde yaşadığımız “devletim için ben ne yaparım” hesabını yapmak insanlık olgusunun temel şartı değil midir?

O günkü devleti idare edenlerin doğru iş yaptıkların da destek olalım yanlışlıklarında da ikaz edelim karşı duralım. Her zaman diyorum. “Muhalefet her şeye karşı gelmek değildir.”

Siyasette kendini kabul ettiremeyenlerin farklı yollarla siyasetin merkezinde olma arayışlarını da temaşa etmekteyiz. Ne derece başarılı olurlar işte saatler kaldı. Daha önce askerden medet uman bazı zihniyetler maalesef ki dışarıdan “Türkiye’nin zerre kadar iyiliğini istemeyenlerden” ülkelerden yardım dilenmekteler. Ancak unuttukları veya önemsemedikleri ”millet iradesi ”Üst irade var. O ne diyorsa odur…

8 Haziranda da onun ”Milletin ” dediği olacak.

HDP’nin barajı aşamama durumunda halk iradesinin tezahür’ ürüne saygı duymalı kaos ortamı oluşturacak söylemlerden uzak durmalıdır. Çözüm sürecinin akışına engel olacak en küçük bir açıklama da bir daha toparlanma imkânı bulamaz.

Muhalefette kalan diğer partiler de milletin kararına saygı duymalı toplumu germe durumunda bırakacak en küçük bir hareketten sakınmalıdır.

Ülkenin huzurunu bozacak dış kaynaklı ve içerdeki maşaları ile huzursuzluk çıkarılmak istenecektir. Buna prim veren kim olursa olsun bu necip millet zamanı gelince hesap sormasını da bilir…

Esas olan ülke bütünlüğü ve huzurudur…

İktidar partisinin de daha kucaklayıcı ana şefkati ve baba koruma prensipleriyle halkı bağrına basarak sağduyu’nun hakim olduğu ortamı oluşturmak zorundadır…

İradeye tecessüm eden halkın hür iradesinin tahakkukudur…

Muhabbetlerimle…

Bu yazı için bir yorum yazın

“HALKIN HÜR İRADESİNE SAYGILI OLMAK” için bir cevap

  1. hayati gökduman dedi ki:

    Cok doğru esas olan ulke bütünlüğü ve huzurudur devletin simdiye kadar yaptığı çalışmaları görmeyen gözler yarin görecek inşaallah..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co