Halk Mahmut Arıkan diyor

Halk Mahmut Arıkan diyor

Milletvekili adayı

Mahmut Arıkan önde

Kahramanmaraş’ta kaç’ta ne Milletvekili adayı var !..

Ak Partide en son rakam : 86 (20 Şubatta sona erdi)

CHP son rakam               :      (Adaylık başvurusu 1 Mart 2015 de sona eriyor)

MHP de son aday sayısı  :      (MHP 18 Mart 2015 de sona eriyor)

Ak Parti hızlı başladı ve kısa sürede aday adaylığını sonuçlandırnverdi..28 Şubat 2015 Cumartesi günü temayül yoklaması var.. ilk 8 önemli ancak.. sürprizlerde yaşana bilir..

2011 seçimlerinde Temayülden birinci çıkan Mahmut Arıkan , listeye girememiş, Ankara ve İstanbul Sürprizi yaşanmış.. seçimlere böylece gidilerek 6-1-1 sonuç ile seçimler bitmişti.

4 yıl süre ile Milletvekillerinden daha çok çalışan: Mahmut Arıkan ve İdris Tezcan, 8 -0 yapmak için kolları sıvadılar..

Ak Parti Kahramanmaraş tabanı ve halkımız: Mahmut Arıkan ve İdris Tezcan hakkı, bu hak yenmemeli, biz iki adayımızın arkasındayız diyerek kapı kapı dolaşmaya başladılar..

MHP ve CHP adaylık baş vuru yarışı devam ediyor.. CHP 1 Mart 2015 Pazar günü akşam sona erecektir.. Bu süre içinde yani bu yazıyı kaleme aldığım bugün  de aday adaylarının içinde gözümüze çarpan, bundan da milletvekili olur dediğimiz kişiler de elbette vardır..

Ak Partide, CHP ve MHP de aday adayı çok ,Çok ta bunun kaç tanesi milletvekili adayı kaç tanesi koltuk adayı ?… kaçı makam adayı bunu herkes biliyor..

Özellikle Ak Partide : Ankara da veya bulunduğumuz ilimizde aday adayı olarak : Koltuk ve ihale, Paralelci değilim diyen adaylar var.. bunları çıkardığımızda aday sayısı aslında çok fazlada değil..

Ak Partiden kim milletvekili olmalı diye oylama yapıyoruz ! vatandaş sıralamasını yapıyor.. bunları vekil olarak görmek istiyoruz diyor..

Mahmut Arıkan

Serdar Erdoğanyılmaz

Mahir Ünal

İdris Tercan

Ali Özdemir

Cengiz Onaran

İlker Çitil

Arif Özsağır

Mustafa Saylak

M.Cihat Sezal

Sıtkı Güvenç

Daha geride 74 aday adayımız var hepsinin sıralamasını buraya yazmak mümkün değil.. bizdeki araştırmaya göre ilk 10 böyle oluştu..

Mahmut Arıkan : Başı çekiyor ve Ak Partililer : 86 aday adayını sıralıyorlar.. başı çeken bunlar son kısmı yayınlamıyorum..

CHP : Kahramanmaraş ’ta bir önceki seçimlere baktığımızda yani 2011 seçimi  : Ak Parti 6 MHP 1 CHP 1 vekil olduğunu toplam 8 vekilin dağılımı böyle:

7 Haziran 2015 seçimlerinde de her parti kendi oyunu alacak olsa sonuç böyle çıkacağını kabul etsek.. CHP ve MHP 1. sırası milletvekili adayı diğerleri ise eski aday olarak kalacak kişiler olarak görülüyor..

CHP’lilere soruyoruz: 1. sıra kimin olsun diye : Merhum Necati Kazancı’ın oğlu, Güzel İnsan  yakışıklı prensi Emre Kazancı CHP birinci sırasında olmalı ve bu dönem Kahramanmaraş milletvekili olmalı diyorlar..

Babasından öğrendi siyaseti onun da bu partiye emeği çoktur..

Özü – Sözü bir , Halktan biri, Maraş’ın Kazancı !. Emre Kazancı diyen CHP’liler Emre Kazancı’yı vekil adayı gibi görüyorlar..

Cumhuriyet Halk Partisi

Emre Kazancı

Kibar Özdemir

Ali Ünlü

Bundan sonrasını yeni gelecek adaylara göre sıralama yaparız..

Milliyetçi Hareket Partisi

Mustafa Bastırmacı

Tahir Akgemci

Mesut Dedeoğlu

MHP de baş vurular devam ediyor ancak: MHP tabanı Mustafa Bastırmacı diyor, bilemiyoruz, MHP delegesi, Ankara yönetimi ne der bilemiyorum ama görülen Mustafa Bastırmacı aday gibi duruyor..

Daha çok aday adayı çıkar: bugünden bir şey söylemek erken ama görülende maalesef bu Mustafa Bastırmacı da MHP birinci sıra adayı gibi duruyor..

8 Nisan 2015 günü ilçe seçim kurullarına verilecek listeden sonra : Küsenler, Parti değiştirenler, Ankara ve Kahramanmaraş’taki koltuklarına koşanlar, ihale isteyenler olacak neler neler o günleri de Allah ömür verirse yaşar görürüz..

Benim gördüğüm : 1 -Milletvekili adayı

2-   Bakanlıkta koltuk adayı

3 – ilde müdürlük adayı

4-   İhale adayı

5 – Paralelcilikten kurtulma adayı

İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co