Halk Eğitimden yıl sonu sergisi

Halk Eğitimden yıl sonu sergisi

Kahramanmaraş halk eğitim Merkezi müdürlüğünde 8 aylık çalışma ürünleri yıl sonu sergisi ile Kahramanmaraşlıların beğenisine sunuldu.

Kahramanmaraş merkez, Suzan ve Abdulhakim Bilgili Halk Eğitimi Müdürlüğünün, yıl boyunca yaptıkları el işi, göz nuru eserler sergiledi.

Önceki gün düzenlenen açılış Törende ilk olarak Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları Ekibi sahne alarak gösterileriyle beğeni topladı. Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Selahattin Kılınçkıran, açılış öncesi yaptığı konuşmada, 2013 -2014 eğitim öğretim dönemindeki çalışmalar hakkında bilgi verdi.

“Halk Eğitim Merkezlerimiz iyi insan, iyi vatandaş ve nitelikli insan gücü yetiştirilmesi hedeflenmektedir. Unutulmaya yüz tutmuş el sanatlarımızı, gelenek ve göreneklerimizi, kültürel yapılarımızı ortaya çıkarmak ve bunları yeni kuşaklarla buluşturmak için gayret göstermektedir”

“Kursiyerlerimiz yapmış olduğu el sanatı ürünleriyle mali getiri sağlayarak, aile ekonomilerine katkı sağlamaktadırlar. Bu sayıyı yeterli bulmuyorum ve katılımın arttırılmasını istiyorum.

Az sonra hepiniz sergi salonunda neler yapılabildiğini görecek, izleyeceksiniz. Göz nuru el emeği dediğimiz bu çalışmalarda emeği geçen herkesi kutluyorum” dedi.

Giyim ve ev tekstili, iğne oyası, mefruşat, el nakışı, takı tasarım, Hüsn-i hat, Maraş iş  ve , kitre bebek işlerinin beğeniye sunulduğu serginin kurdelesi İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Akküncü, Selahattin Kılınçkıran ve kurs hocaları birlikte kestiler..

Bir hafta süre açık kalacak olan sergideki ürünlerin aynı zamanda satılacağı da bildirildi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co