HALEP’İ HARAP ETTİLER

HALEP’İ HARAP ETTİLER

Dünyanın kör olduğu, sağır olduğu, insan olma hasletinin zerresinin kalmadığı, vahşetin ayyuka çıktığı Suriye’de Halep’i harap ettiler.

Ecdadımızın İslam medeniyetini ilmik ilmik ördüğü gözde şehri Halep Osmanlı himayesinde huzur şehrimiz Halep seni ne hallere getirdiler.

Esad rejimi yıllardır kendi halkına ölüm saçıyor. Halep’te daha da canavarlaştı. Rusya’nın havadan, Esad güçlerinin ve İran’ın karadan en aşağılık acımasızlığı ile sivil halka vahşice saldırdılar. Halep’e felaketi yaşattılar.

Halep’te yapılan vahşete seyirci kalanlar aynı vahşete ortak olmuşlardır. İnsaftan uzak, vicdan ve merhametin zerresi kalmamış, insan olma şuurundan uzak aşağılıklar yağdırdıkları bombalarla halka zalimlikleri ile Halep’i harabeye çevirdiler. Esad yanında olan Rusya ve İran bebeklere dahi acımadılar.

Suriye felaketi yaşıyor. Bunun en büyük sorumlusu ABD ve AB’dir. Suriye’nin toprak bütünlüğü diye terör örgütleri ile ortak hareket ettiler.  Suriye’nin toprak bütünlüğünü isteyen tek ülke Türkiye’dir.

Suriye’deki vahşete karşı tek ses Türkiye’den çıkmıştır. Halep’teki vahşeti işleyenler insanlıktan nasibini almamış canavar ruhlu katiller güruhudur.  Dünya Halep’teki çığlıklara kulaklarını tıkamış, kör olmuş, lal olmuş sadece izliyor. Halep’teki vahşet insanlık tarihine kara bir leke olarak yazılmıştır. Katil Esad kendi halkına zulmetmeye doymuyor. Rusya ve İran desteği ile sivil halka, kadın, çocuk, yaşlı demeden ölüm yağdırıyor. Ateşkes ilan ediliyor yine durmuyor. İnsani yardımları engelliyor. Türkiye dışındaki tüm ülkeler seyrediyor. Bu nasıl insanlık? Halep’te vahşeti yaşayan çocuklar ağlamayı unutmuş. Eya bebeğin yüzündeki korku ifadelerine bakıldığında yüreği yanmayan insanlık rahat mısınız? Eya bebek boğazında düğümlenen hıçkırıkları sökemiyor ve ağlayamıyor.

Çocuklara ağlamayı unutturan insanlık neredesiniz? İşte o tablo insanlığın yüz karasıdır.

Kendini medeni sanan, medeniyetten uzak ABD, AB neredesiniz?

Katil Esad Rusya ve İran desteğiyle kendi halkına her geçen gün vahşetini artırarak devam ettirdi.

Halep gibi bir medeniyet şehrini yerle bir edip harap ettiniz. Harap etmekle kalmadınız çocuklara, bebeklere kadınlara en acımasız hayvanlaşan ruhunuzla saldırdınız.

Halep’teki vahşet unutulmayacaktır.  Hatırlayalım yedi evladını kaybetmiş bir babanın yaralı eşini tekerlekli sandalyede taşıması ve çocuklarına hasret son nefesini veren bir anne ve çaresiz kalan bir babanın hali unutulmayacaktır.

Bu tabloyu görmeyen, görmek istemeyen insanlık utansın.

Muhabbetlerimle…

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co