Hak ve adalet !

Hak ve adalet !

İçim dolu !..

Biraz acı gerçekleri yazacağım !

Sevgili Peygamberimize sormuşlar: Din nedir ?

Sevgili Peygamberimiz (SAV) efendimiz buyurmuş ki : “ Din muameledir , din muameledir, din muameledir,” !..

Mesele burada:

Hakkı, hak sahibine vermek gerekir..

Muamelemizin düzgün olması gerekir !

Bugün varız, yarın yokuz , bakın şeyhadil mezarlığı vaz geçilmez kişilerle dolu !..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözü : Eşek ölür !.. Semeri Kalır !.. : İnsan ölür eseri kalır !.. mesele olan geride bir eser bırakması gerekir !..

Mübarek topraklardan geldik, yaklaşık 2,5 ay uzak kaldığımız Kahramanmaraş’ta bir çok değişiklik göre bilir miyim ? diye düşünüyordum !.. düşündüm..

Dua ettim, güzellikler istedim ama geldiğimde aynı köy aynı mahalle olduğunu gördüm..!

Maalesef !..

Aylar  su misali akıp gitti, geri de gelmez !..

Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Erkoç’un bu yazı hiç hoşuna gitmeyecek ama : Dönüp şöyle ben nerede hata yapıyorum ! diye kendini bir hesaba çekmesini tavsiye ediyorum..

Yalaka ve Taklacıların Büyükşehir ve ilçe belediyelerine girdiğini görüyorum !..

Emekliler belediyeleri : Çürük ve çarıkla, ahbap çavuş ilişkisi ile iş götürmeye çalışıyorlar.. yazık oldu Kahramanmaraş’ın 5 yılına !..bunu görmesini bekliyorum..

Oysa : Türkiye’nin en genç belediye başkanı Fatih Mehmet Erkoç , genç mühendislerle , genç uzmanlarla, gençlerle Kahramanmaraş’a hizmet vermesi gerekir ki !.. hak da budur..!

Hak ve adalet ! : maalesef ki göremiyorum..

Posası çıkmış, emeklilerden medet umuyor ! yazık .. yazık .. yazık !..

Partizanlık, benim adamım, emekli olsun bizden olsun, mantığı ile Kahramanmaraş Büyükşehir ve ilçe belediyeleri hizmet değil, birilerine ekmek kapısı olmaya başladığını görüyorum..

Oysa : Büyükşehir Belediye Başkanının bugün : Basın danışmanından, yatırım danışmanına kadar etrafında uzman danışmanları olması gerekirdi..!

11 ilçe Belediye Başkanına orkestra şefliği yapması gerekir ki : akort bozuk galiba çok farklı seslerin çıktığını görmeye başladım..

Halkın ne düşündüğünü kendine doğrudan söyleyen danışmanları olmalıydı..

“Kimsenin Kahramanmaraş’a hizmet etmek gibi bir derdi de yok, benim yakınım, benim adamım belediyeden maaş alsın mesele bitmiştir..” mantığı ile biz Kahramanmaraş’a yazık oldu !.. beş yılımızın boşa gittiğini bugünden söyleye bilirim.. görülen köy kılavuz istemiyor !

Dağ fare doğurdu !..

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi : İnsanların hayalleri, umutları vardı ama maalesef ki : Geçen süre içinde bir tek çivi bile çakılamadı.. ilçelerle beraber çarık- çürük ve partizan bir belediye görünümü vermektedir..

Nisan, Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos, Eylül ve bugün ekimin 10’u geçen yarım yıl ortada bir tek yapılan iş gösterin bana !..

Adımız : Büyükşehir

Ya sonrası : Maaş alma kapısı – emekliler, çürük – çarık- ,Meclis üyelerinin çocuklarının Ak Partinin önünde takla atanların dolduğu bir belediyecilik ! yazık Kahramanmaraş’a yazık !.. Büyükşehir bu olmaması gerekirdi.

Oysa Kahramanmaraş Büyükşehir den çok şey bekliyordu !..

Fatih Mehmet Erkoç’tan çok şey bekliyordu !..

Alt geçitler, üst geçitler, köprülü kavşaklar, çevre yolları, uydu kentler, yaşana bilir bir Kahramanmaraş ve halka hizmet eden bir büyükşehir belediyesi !.. nerede ?

Bir insan bir makama geldiği zaman: Birden bire milyonlarca dostu olur, gerçek dostları ise o makamın kapısından içeri giremez, girmez, menfaat – çıkar peşinde koşanlar o kapıyı aşındırır.. Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Erkoç, maalesef bugün bu gerçekleri göremiyor !.. görmüyor.. etrafını dalgavuk şebekesi sarmış bunun farkında değil !.. dün küfür edenler bugün etrafını kuşatmış !.. bunu da göremiyor..

5 yıl hızlı geçer !

Yılın 6 ay 10 günü nasıl geçti ise : 5 yılda  göz açıp kapayıncaya kadar geçer !..

Eleştirdiğimiz için bize kızma yerine: Akşam yatağına yat sonra tavana bakarak düşün !.. Siyasette girmeden önce yanında kim vardı ?.. Siyasette girdiğinde dostun kimdi ? İlçe başkanı olduğunda dostun kimdi ? İl başkanı olduğunda dostun kimdi ? Belediye başkanı olduğun bugün etrafında kimler var !..

O zaman hak ve adalet üzere bir belediye başkanlığı yapacağına inanıyorum, adil olarak hak edene iş ver genç ve dinamik bir kadro kur – emekli – çarık- çürükten sana hayır gelmez, onların yeri park ve camilerdir.. size dua etmeleridir.. hayır dualarını eksik etmesinler !..

İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co