Hacı Adaylarımız Medine de

Hacı Adaylarımız Medine de

Türkiye den Diyanet işleri Başkanlığı ve Özel Şirketlerle hac farizasını yerine getirmek için kutsal topraklara ilk defa Endenozyalılar sonra ise Türkler geldi…

Kahramanmaraş’tan 12 Eylül Sabahı Adana’ya oradan da Sudiarabistan Hava Yolları ile Medine ‘ye gelen Güzelbulut Turizm Hacı adayları Selam Caddesi üzerindeki Royal Emcat Selam otel yerleşerek Medine ibadetlerine başladılar..

Kahramanmaraşlı hacı adayları 5 yıldızlı otelde açık büfe yemekleri ile evlerinin sıcaklığını aramadıklarını ifade ederek güzel bir hac dönemi geçirmeye başladık..

Araplarda işi öğrenmişler !…

Allah herkese nasip etsin, Nasibi olan, Sevgili Peygamberimizin ve Allah’ın misafiri olanlar seçilerek buraya , kutsal topraklara geliyorlar..

900 bin kişinin sırada yazıldığı, her yıl 60 bin kişinin ancak gide bildiği bir rakama bakarsak, bunların içinden seçilerek gitmek çok önemli bir hadise..

Kahramanmaraş’ta 17 bin kişi sırada bekliyor, bunun içinden bin civarında bir kişi bu yıl yüzde 40 şirketlerle yüzde 60 il Müftülüğü tarafından Diyanet işleri başkanlığı tarafından getirilmekte ve bunun içinde yer almak çok önemli..

Hac görevi için daha önceki yıllarda gelenler bilirler.. hava alanı ile dışarıda fiyat farkı olmazdı, Araplarda işi öğrenmiş , dışarı ile hava alanı arasında 2-3 katı fiyat varkı var, öyle ki eskiden bedava alan otopark da artık paralı hale gelmiş.

Yetmedi artık otellerde de satılan ürünler dışarı ‘ya göre yüzde yüz pahalı..

Sevgili okurlarım: Selam Kapısının karşısı Selam Caddesi üzerinde bulunan 5 yıldızlı Royal Emcat Selam otelde kalıyoruz, salon köşesine yapılan kantinde bir su 2 riyal, dışarıda bakkalda 1 riyal..

Medine ye gelen hacı adaylarımız otellerine yerleştikten sonra Hurma ve Zemzem alımını yaparak tamamen ibadetlere yöneldiler..

Uhut- Hendek, Kıbleteyin, Kuba ziyaretleri, Kamame Mescidi,Hz. Ali Mescidi Osmanlı Tren istasyonu ile devam eden geziler sonunda önümüzdeki Cumartesi günü ise Mekke’ye ilk gurup geçmeye başlayacak..

Burada : Dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen Müslümanlarla görüşüyoruz, Müslümanların gözü ve beklentisi Türkiye den… İslam aleminin lideri Türkiye olmalı diyorlar..

Buda bize Türk Milleti olarak daha çok çalışmayı ve daha çok üretim yaparak dünyaya satmamızı gerektiriyor..

Güçlü Bir Türkiye böyle olur..

Bir yiğit çıkmalı artık yerli otomobili üretmeli

Bir yiğit çıkmalı artık uçak yapmalı

Bir yiğit çıkıp artık bilgisayar yapmalı

Bir yiğit çıkıp artık uçak gemisi yapmalı..

Bir yiğit çıkıp Kamyon yapmalı

Bir çok yiğit çıkarak artık her türlü üretim yapmalı ve Türkiye dünyaya teknoloji satan bir ülke haline gelmelidir..

Petrolümüz var çıkaramıyoruz, Mühendisimiz var üretim yapamıyoruz, bizi bize bırakmıyorlar içerde kör dövüşü – dışarıda ise değer kayıp eden bir ülke konumunda kurtularak kısa zamanda üretime dönmeliyiz..

İslam alemi Sudiarabistan da bir araya geliyor.. Arapça, İngilizce, Türkçe yarım yarım dillerle bir şekilde anlaştığımız Müslüman Kardeşlerimiz , Türkiye’in lider ülke olmasını istiyorlar..

Bunu içerde “tencere tava çalanlar” dışarıda ise : “Türkiye mal satanlar” ve İslam alemi çok iyi bildiği için , Türkiye lider ülke olmalı diye bağırıyorlar..

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ise : Bir yiğit çıkıp otomobil yapmalı diyor ama halen o yiğidi bulamadık..

Türkiye dışarıdan çok farklı görülüyor. Yabancıların gözünde büyük ülke ama iç olaylar önce paramıza sonra ihtibarımıza zarar veriyor..

Olay çıkaranların verdiği zararı inanın hiç kimse vermiyor..

Ülkemize sahip çıkalım..
18 Eylül 2013

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co