Habibe Öçal, Kılıçdaroğlu’nu kınadı

Bu haber 27 Aralık 2018 - 14:10 'de eklendi ve 613 kez görüntülendi.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Kahramanmaraşlılara yönelik sözlerine Milletvekili Habibe Öçal’dan tepki geldi.
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu, burada; “Tekstilin merkezinde işsizlik var. Kahramanmaraş’ın tercihi neresi? ‘AK Partiye oy vereceğim’ diyor. Ver kardeşim, daha çok sürünürsün” dedi.
CHP Lideri’nin bu talihsiz sözleri üzerine AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal TBMM Genel Kurul’unda açıklamalarda bulundu.
Milletvekili Öçal, açıklamasında; “Buradan Sayın Kılıçdaroğlu’na seslenmek istiyorum: Kahramanmaraşlılara sürünmek değil, ayakta, başı dik durmak yakışır. Kahramanmaraşlılar istiklal mücadelesinde olduğu gibi onurlu ve başı dik yiğitlerdir ve Kahramanmaraşlılar tercihini nerede, nasıl, ne şekilde kullanacağını gayet iyi bilir. Her seçimde olduğu gibi ana muhalefete gereken cevabı sandıkta veren hemşehrilerim ve aziz milletimiz, CHP ve Kılıçdaroğlu’na, kamuoyunu yanıltmaya çalışmalarının cevabını 31 Martta sandıkta vereceklerdir. Bu talihsiz söylemi ve Sayın Kılıçdaroğlu’nu kınıyor, Kahramanmaraşlılardan özür dilemeye davet ediyorum.” ifadelerini kullandı.