Güzellikler- Umutsuzluklar

Güzellikler- Umutsuzluklar

Güzellikler- Umutsuzluklar

“Göz yaşları ve Paket “ dünkü yazımın başlığı

Yazımızı okuyan : Sevgili okurlarım, duyarlı davranarak, yardım paketleri gönderdiler, teşekkür ediyorum, akşam teravih namazı sonrasında emanetleri yerine ulaştırdım, hayır dua alarak geceyi kapattık, onun için teşekkür ediyorum..

Dünyaya bakıyoruz : Özellikle Müslüman ülkelerde ,kan göz yaşı var, Cezaevlerinde iğnence var.. dönüyorum:  ülkemizde huzur var, bu huzurun kıymetini bilelim, huzur ve güven olmazsa : yatırım olmaz, ekonomi çöker, istikrar bozulur , halk dili ile bugün 250 bin lira eden eviniz 5 para etmez !..

Suriye’li Tarık var : Evimi 1 milyon Euro ‘a vermezdim diyor bugün ise bombalar sebebi ile harabeye dönmüş, beş kuruş veren yok, Tekstil fabrikası yerle bir ” diyor ve Şam’ın zengin ailesi iken Türkiye de Kahramanmaraş’ta sefilleri oynuyor.. 5 yıldan beri sıfırı tüketti, Allah kimseye gördüğü günden geri koymasın !..

Gerçekleri görün ! huzur ve istikrarı bozmayın !..

Ülkemize sahip çıkalım: Hangi partiye oy veriseniz verin önce vatanımız diyelim..

Bir alıntı :

“  Oy vermeyenlere hakkımı helal etmiyorum !”

Gazeteci Mehmet Fiskeci, bugünkü köşesinde : “Oy vermeyenlere hakkını helal etmeyen Sefer Aycan ?” başlığı ile bir yazı kaleme almış..

Yazısında aynen şöyle diyor: “ Bize oy vermeyenlere hakkımı helal etmiyorum ! , demesi şık ve düşmedi.. Kimse kimseye oy vermeye mecbur değil, kimsenin oyu da birilerinin tekelinde hiç olmadı, olmazda Hem özgürlükçü demokrasiden söz edeceksin, hem de seçmenin tercihine ve sağ duyusuna güvendiğini söyleyeceksin, sonra da hak’tan bahsedeceksin ki , çelişki var çifte standart yaşanıyor demektir.. Talihsiz bir açıklama ,” demiş sayın Fiskeci..

Yazının sonunda : “Sayın F.Oğuz Tor , sizi ters köşeye yatırdı, o oy vermeyen seçmenlere teşekkür ve hakkını helal etti. Doğru olanda budur bunu yaptı,” diyor..

Elbistan konuşmasında : İslam Karakoç,” Biz oy vermezseniz hakkımı helal etmem,” diyor. Sefer Aycan , MHP oy vermeyenlere hakkını helal etmiyor..

Benim rahmetli babam aç durur, kimsenden borca bir şey almazdı !.. öldü gitti kimseye borcu olduğunu sanmıyorum, Parasını yiyen, ekmeğini yiyen çok insan oldu..

Babadan oğlu’la miras: yakın dostlarım bilir borca veya taksitle bir şey almam, dolayısı ile kimseye borcum yok !..

Hele siyasiler hiç borcum yok: hatta alacağım var, aday adaylığı sürecinde aday olduğu süreçte reklam veripte paramızı vermeden gidenler var.. bizim alacağımız, kimseye borcumuz yok..

Siyasiler : Yemekli basın toplantıları yaparlar, Sayın Sefer Aycan böyle toplantı yaptı mı ? bilemiyorum, yaptı ise ben duymadım ve gitmedim, dolayısı ile bizde bir hakkı olduğunu sanmıyorum.. olmayan hakkını helal etse ne !. etmese ne !

Erken Seçim 22 Kasım da olur !

Bana göre : çözüm erken seçimde , ancak TBMM yeni giren vekiller, Ak Parti azınlık hükümetine destek vereceklerini ve 2 yılını doldurarak emekli olacaklarını sonra ise seçim yani erken seçim 2 yıl sonra da görülse de yine de bu yıl içinde erken seçim olur gibi duruyor..

AB ve ABD CHP ve Ak Parti hükümeti istiyor, Seçmen tabanı Ak parti MHP hükümeti istiyor, ama siyasilerde birlikte hükümet kuralım gibi bir düşünceye sahip değiller..

Daha önce de yazdım: CHP-MHP ve HDP dışarıdan destekli hükümetin MHP zararı olacaktır.. CHP ve Ak Parti hükümetinin ise Ak partiye zararı olacaktır..

Sanayici ve iş kesmi ise : İstikrarlı bir ortam, istikrarlı bir ortaklık istiyor ama partilerimiz buna hazır değil bu sebeple yine erken seçim görülüyor..

Cumhurbaşkanı TBMM fes ederek ; Bürokratlardan oluşan bir hükümet kurdura bilir ki, bu da seçim hükümeti olur..yada mevcut Ak Parti hükümeti ülkeyi seçime götüre bilir..

Baraj sistemi ve çok değil ak parti 93 bin oy daha alsa tek başına hükümeti kuracak çoğunluğu yakalayacaktı ve bugünkü sıkıntılar çıkmayacaktı..

300 yeni vekilin içinde ak partiye güven oyu verecek 50 den fazla vekilin çıkacağına da inanıyorum ama gurup kararı alarak oylamaya katılmazlarsa o zaman güven oyu alamayacaktır.. bunun sonucu da erken seçim kaçınılmaz olacak takvimde 22 Kasım 2015 gösterecektir..

Olmaya bilirde , bir hükümet kurula bilirde ama tüm ihtimalleri masaya yatırdığımızda bir hükümet kurulmasının zor olduğunu görüyorum yanıla bilirim..

İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co