Güzelbulut: Umre de 540 dolarlık ek vergi kaldırıldı

Güzelbulut: Umre de 540 dolarlık ek vergi kaldırıldı

​KAHRAMANMARAŞ/ Güzelbulut Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Güzelbulut, Daha önce hac ve umre ziyaretine gidenlerden , alınmaya başlayan 540 dolarlık ek verginin kaldırıldığını , Suudi Arabistan Hac Bakanlığını resmi sitesinde 540 Dolar ek verginin kaldırıldığını duyurduğunu ,” söyledi.

Umre kayıtlarının devam ettiğini ifade eden Mehmet Güzelbulut, “ Umre kafilemiz kutsal topraklarda, Aralık, Ocak ayları için kayıtlar devam ediyor, Sömestri tatilinde Kahramanmaraş’tan uçak kaldıracağız umreye gitmeyen kalmasın kampanyamızda devam ediyor,” dedi.

Medine- Kabe-  Mekke

Suudi Arabistan bir süredir ülkesine umreye ikinci kez gelenlerden ekstra 540 Dolar ek vergi alıyordu. 540 Dolar ek vergi talepleri azaltmıştı ve ciddi bir tepki almıştı.

Suudi Hac Bakanlığı konu ile alakalı çalışma yaparak yeniden bir düzenleme yaptığını ifade eden Mehmet Güzelbulut: “ Umreye ikinci kez gidenlerden alınacak olan 450 dolar tutarındaki ek vergi, Suudi Arabistan yönetimi tarafından kaldırıldı. Çok da güzel oldu. Bugünden sonra hac ve umre ziyaretinde artış bekliyoruz..

hacyapmak

Güzelbulut : 540 dolarlık tepkiler ses getirdi. Bu tepkiler üzerine Suudi Arabistan’dan bu konuyla ilgili yeni bir açıklama geldi. Suudi Arabistan yetkilileri, umreye ikinci kez gidenlerden aldığı bu 540 Dolar tutarındaki ek vergiyi kaldırdığını açıkladı.

Ayrıca Diyanet İşleri Başkanlığı yetkilileri ise Suudi Arabistan Hac Bakanlığının yapmış olduğu açıklamayı doğruladı.

Böylece daha önce hac ve umre yapan, kutsal topraklara gidenler normal olarak ibadetlerini yapacaklarını ifade etti.

Sömestri de Umrede buluşalım.

Çocuklara en güzel karne hediyesinin sömestr tatilinin umre de geçirilen tatil olacağını ifade eden Güzelbulut: “ Umre kayıtlarımız devam ediyor, hedefimiz uçağı Kahramanmaraş’tan kaldırıp Kahramanmaraş hava alanına yeniden indirmektir. Bu sebeple uçak dolmadan kayıt yaptırınız,” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co