Güzelbulut Turizm Hacı adaylarımızın hizmetinde

Güzelbulut Turizm Hacı adaylarımızın hizmetinde

KAHRAMANMARAŞ/ Güzelbulut Turizm yönetim kurlu başkanı Mehmet Güzelbulut, Hac ve Umre Kurulu’nun Vatandaşların Hac müracaatları 18 ~ 27 Ocak tarihleri arasında yapılacağını söyledi.

Daha önce : hiç hac kayıtı yaptırmayan yeni kayıt yaptırıken  ve 2015 yılında kuraya katılanlardan hacca gidemeyenlerin “kayıt yenileme” işlemleri D.İ.B. tarafından elektronik ortamda otomatik olarak yapılacak ve bunlar kayıt yenilemiş sayılacaktır.

Ancak; geçmiş yıllarda yapmış oldukları tercihlerden; il, ilçe, hac konaklama türleri veya kuraya birlikte gideceği kişilerde değişiklik yapmak isteyenler ile müracaatlarından vazgeçenler Müftülüklere başvurarak gerekli değişiklikleri müracaat süresi içerisinde yapabileceklerdir.

Güzelbulut Turizm Olarak Hac kayıtı yaptıracak olan vatandaşlarımıza yardımcı oluyoruz ve gerekli hizmetleri veriyoruz diyen Mehmet Güzelbulut: Daha önce hac kayıtı yaptıran ve bugüne kadar hac gitmeyen vatandaşlarımızın eğer bir değişiklik yaptırmak istemeyenlerin her hangi bir müracaat yapmasına gerek yoktur.

2016 yılında hacca gitmek üzere “ilk defa Kayıt” yaptırmak isteyenler ilgili bankalara 20.-TL ön kayıt ücretini yatırdıktan sonra müracaatlarını D.İ.B.’nın http://hac.diyanet.gov.tr internet adresinden elektronik ortamda veya müftülüklerden temin edecekleri form dilekçe ile doğrudan Müftülüklere yapabileceklerdir.

Müftülüklere doğrudan form dilekçe ile müracaat edenler; nüfus cüzdanı fotokopisi ile banka dekontunu dilekçeye mutlaka ekleyerek, Müftülükler de kayda aldıkları dilekçenin bir fotokopisini müracaat edene verecektir.

Hac kayıtı yaptırmak isteyenlerin şirketimize gelmeleri halinde uzman ekibimiz hacı adaylarımıza gereken yardımı vermektedir..

İlk defa kayıt yaptıracaklar kişi başına 20.-TL’yi ilgili banka hesabına yatıracaktır. Kayıt yaptırdıktan sonra vazgeçenler ile hacca gidemeyenlere bu ücret iade edilmeyecektir.

Müftülüklere yapılan müracaatlarda kayıt parasını yatırdığına dair dekontu, müracaat dilekçesi ile birlikte süresi içerisinde müftülüklere teslim etmeyen ve kayıt numarası da almayanların müracaatları geçerli olmayacak, bunlar kuraya dâhil edilmeyecek, talep etmeleri halinde ise yatırdıkları ücret kendilerine iade edilecektir.

Bilgi için: 0344 232 09 10-11

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co