Güzelbulut Turizm Aşure ikram etti

Güzelbulut Turizm Aşure ikram etti

Güzelbulut Turizm Aşure ikram etti

 

KAHRAMANMARAŞ/ Kahramanmaraş Dulkadiroğlu ilçesinde yerleşik Güzelbulut Turizm, Muharrem ayı sebebi ile yılın son aşure finalini yaparak dostlarına aşure ikram etti.

Hulusi  Demir, A.Sinan Yüce,  Mehmet Güzelbulut, Bekir Doğan’ın ustalığını yaptı Aşure pişmesi üzerine İbrahim Selci hoca efendinin dua etmesi ile yaklaşık 5 bin kişiye dağıtımı yapıldı.

güzelas3

Hakiki Göllü üzüm pekmezi, Türkoğlu Uzunsöğüt fıstığı, Çokran- Kalakaya hakiki fındıkları, İzmir kuru üzümü, Malatya Kaysısı ile özenle yapılan bir kazan auşer pişirmek için Sabah namazından sonra kazana su koyularak Trabzon caddesi, Müftülük yanındaki Güzelbulut Turizm önünde aşure pişirimine başlandı.

Salatü selam geçirilerek, tekbirlerle, besmele ile ocağa konan kazan da ki suyun kaynaması ile her bir ürün dua ile kazana atılması ile ustaların da ustalığı eklenince ortaya nefis bir aşure çıktı.

Hacı ve Umre yaptırmaya tek yetkili firmamız olan Güzelbulut Turizm yönetim kurulu başkanı Mehmet Güzelbulut:” Her yıl Muharrem ayı sebebi ile düzenlediğimiz aşure şenliğimizi bu yılda yaptık.

Dostlarımızla birlikte yiyerek ülkemize huzur ve istikrar gelmesi için dua ettik, Kahramanmaraş’ta son aşure olması sebebi ile kapanış finalini biz yaptık, yiyenlere afiyet olsun diyorum,” dedi.

Daha sonra dua ile dağıtılan aşure den yaklaşık 5 bin kişinin yediği ve güzel bir kaynaşma olduğu belirtildi.

guzelas1

guzelas2

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co