Güzelbulut Hacıları uğurlandı

Güzelbulut Hacıları uğurlandı

Kahramanmaraş’tan Kutsal Topraklara gidecek olan ilk Kafile bugün saat 10.00’da Güzelbulut Turizm önünde yapılan uğurlama töreni ile gözyaşları arasında kutsal topraklara gittiler.

Güzelbulut Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Güzelbulut, “Kahramanmaraş ve Gaziantepli hacılarımızdan oluşan kafilemiz, otobüslerle buradan Adana’ya Adana’dan ise saat 17.00’da Medine’ye hareket ederek, yatsı namazını inşallah Ravza’da kılacağız” dedi.

Uğurla ola Peygamberimize Selam Söyleyin

Kahramanmaraş’ın ilk kafilesi olan Hacı adaylarımızı yolcu etmeye gelen yakınları, “Uğurla ola sağ selim gidip gelmeyi nasip etsin, Medine de Sevgili Peygamberimiz SAV efendimize selam söyleyin, bize de dua edenin bizi de çağırın diyerek gözyaşları ile uğurlandılar.

Güzelbulut Turizmin uzman kadrosu ile Kahramanmaraş’tan yola çıkan hacı adaylarımız ilk durak olarak Medine’ye bugün gece vardıktan sonra 9 gün 40 vakit namazı Mescidi Nebevide kıldıktan sonra, Uhud, Hendek, Kıbleteyin, Cuma mescidi, Kuba, Hazreti Ali Mescidi, Hazreti Ebu Bekir Mescidi, Osmanlı Tren istasyonu ziyaretleri ile dolu dolu geçecek 9 günden sonra Mekke’ye geçerek burada hac günü olan Kurban Bayramını beklemeye başlayacaklar.

Medine den Mekke’ye geçişte umre yapacak olan hacı adaylarımız, daha sonra Tenim, Ciraneye giderek umre yapacaklar, dolu dolu hac görevini yerine getirerek Kurban Bayramı sonrasında Türkiye döneceklerini belirtildi.

Kahramanmaraş’tan Diyanet İşleri Başkanlığı ile gidecek hacı adaylarının ise üç kafile halinde gideceği öğrenildi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co