Güvençer:”Sulama Birlikleri Güzel hizmet veriyor!”

Güvençer:”Sulama Birlikleri Güzel hizmet veriyor!”

KAHRAMANMARAŞ- Kahramanmaraş Kılavuzlu Sulama Birliğine bir ziyaret gerçekleştiren Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer,” Ülkemizde sulama birlikleri türk tarımı adına güzel işler yapıyorlar, Kılavuzlu Sulama Birliği de yeni bir birlik olarak yerini alacağına inanıyorum,” dedi.

Kılavuzlu Sulama Birliği Başkanı Arif Müdüroğlu, Meclis üyeleri, Kasım Akkurt, Seyfullah Durna, Hasan Aksu, Ali Tekçe, Ziya Şirin, Ali Tuzcu, ve Metin Canpolat tarafından Birlik girişinde karşılanan Vali Mustafa Hakan Güvençer: “yönetimle bir süre sohbet etti.

Birlik Başkanı Arif Müdüroğlu: “Geçen yıl kuruluşunu tamamlayan Birliğin 12000 dönüm sulama yaptırdığını bu yıl ise 40 ile 50 bin dönüm araziyi sulamayı planladıklarını, Kılavzlu Barajından- Hatay Amikovasına kadar gidecek olan Sulama Kanalı kısım kısım biterek devreye alınması ile sulama sahasının genişleyeceğini her geçen gün ise üye sayılarının artığını söyledi.

Nisan 2015 ayı ortasında Kılavuzlu Sulama Kanalına su verileceğini ifade eden Arif Müdüroğlu: “ Biz ve ekibimiz sulama çalışması için hazırız.. Valimiz Mustafa Hakan Güvençer bize verdiği destekten dolayı teşekkür ediyoruz,” dedi.

kılavuzlu (3)

Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer: “ Türkiye’in ikinci GAP projesi olan Kahramanmaraş- Gaziantep İslahiye, Hatay Amik ovasını sulayacak olan Sulama Kanalı inşaatı ödeneği doğrultusunda yapılmaya devam ediyor, biten bölümünün sulamaya açılması çok güzel , bugün her şeyin çaresi var, ama tarım alanı ve arazinin çoğaltma çaresi yok, tarım alanı ve çitçilik çok önemli, Türkiye de Sulama Birlikleri de üzerine düşen görevi yapıyorlar ,” diye konuştu.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co