Güvençer’i dinlerken

Güvençer’i dinlerken

Sevmek, Hoşgörü!..

Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer : Mado da basın mensupları ile bir araya geldi.. bunu bir ayda veya iki ayda bir yapmak istediğini ancak bunun adı basın toplantısı değil bir dost toplantısı olması gerektiğini ifade etti..

Sevmek- Hoş- sohbet- keyifli bir kahvaltı ve yeni valimizi tanımaya çalışıyoruz..

Yenide denmez ya 44 gün olmuş Sayın Güvençer geleli !.. yeni olması için 3 günlük olmalıydı !..

Güvençer: “Anadolu da bir söz vardır:” Buraya gelen ağlayarak gelir !.. giderken de ağlayarak gider ! derler ama ben Kahramanmaraş’a gelirken ağlayarak gelmedim,” diyen

Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer:” 30 yıl yöneticilik 16 ayrı yerde çalıştım, Kahramanmaraş’a tayinim çıktığı zaman, içimde en küçük bir burukluk olmadı, tabi görev yaptığım yerdeki dostlardan ayrılmanın burukluğu oldu ama Kahramanmaraş’ı bilen dostlarımın anlattıkları ile buraya bilerek kendi aracımla geldim 44 gün oldu mutluyum,”luyum, çünkü insanları seviyorum.. mutlu olmanın yoluda sevmektir..” dedi..

Mesele sevmek !..

Türkülerdeki gibi, şiirlerde ki gibi, bu şehrin dağına toprağına, çiçeğine aşık olmak gerektiğinin, bunun yolunun da sevmekten geçtiğini vurgu yapan Valimiz Güvençer:

,”81 il 957 ilçemiz köylerimiz dağlarımız ile Türkiye, Türkiye Cumhuriyeti toprakları ve vatan, canımızdan aziz bildiğimiz vatanımız, mesele bu mesele sevme meselesi , vatana aşık olma meselesi ben tüm illerimiz ilçelerimiz, insanlarımızı seviyorum, vatanıma aşağın herkesi seviyorum, insanlara severek bakıyorum, diyen Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer: “ Mesele sevmek, bir birimizi seveceğiz..

Mutlu olmak istiyor musunuz ?

     O zaman seveceksiniz.. sevmek zorundasınız.. severseniz mutlu olursunuz ?

     Senin saçın kara !.. benim saçım beyaz ! olmaz beyle diyerek bir birimize ters bakarsak doğru adrese gidemeyiz, kusur ve kabahati ile bir birimizi seveceğiz..

    Sevmek demek- mutlu olmak demektir.. misallerini anlatan : Güvençer

Pazar günü çıktım: Trabzon bulvarı, Azarbaycan bulvarı, Kapalı çarşı, Hatuniye camii, eski Maraş sokakları, Kanlı dere, Kale, yer altı çarşısı, Sütçü İmam Türbesi ,  Dunlupınar mahallesini yaya olarak, sivil kıyafetimle bir vatandaş olarak gezdim..

     Gezdikçe Kahramanmaraş’ı sevdim, insanlarını sevdim, ağaçlarını sevdim..

Bu gezi bana çok şey verdi.. Kahramanmaraş ile alakalı bir kanat oluşmasını sağladı.. insanları göre bildiğim kadarı ile tanımaya çalıştım.. Kahramanmaraş halkını sevdim, buraya gelirken ağlayarak gelmedim, hanım ile sohbet ederek geldim ama giderken ister istemez ağlayarak gideceğim..bunun bugünden söyleye bilirim..

Bugüne kadar görev yaptığım yerde : Anadolu da bize söylenen hep şudur.. Buraya gelen Ağlayarak gelir, giden Ağlayarak gider, Ama Kahramanmaraş ağlanarak gelinecek bir şehir değil biz gülerek bilerek geldik..

     Altını çiziyorum: Kahramanmaraş Ağalanarak gelinecek bir şehir değil.. Tüm ilçelerimizi gezdim, iki ilçemiz hariç diğer ilçelerimizi en az 5 defa gezdim, bir hayli köy gezdim, yeni Büyükşehir yapılanması içinde ne yapıp yapamayacağımızı görmeye çalışıyorum ama Kahramanmaraş uçmaya hazır bir şehir..

Sanayisi, ekonomisi, çalışkan insanı ile uçmaya hazır bir şehir : mutluluğun anahtarı sevmektir.. ben bu ilin her ferdini seviyorum.. Bu basın toplantısına basın toplantısı demeyeceğim : Çünkü bu bir dostlar toplantısı !.. Hemşerim diyorum öyle olmak istiyorum..Kahramanmaraş’la yakınlık bağı kurmak istiyorum..

Mesele gerçekten sevme meselesi:

Çıt kırıldım: Küstüm, konuşmuyorum, sende kimsin be adam ? diyerek bir yere varamayız bir birimizi çok sevmemiz gerekiyor.. ben Kahramanmaraşlıları seviyorum..!

Benim hatam olmaz mı ? : huuu hem de ne kadar çok.. bu yazıyı ben yazıyorum iki kişi okuyor, düzetme yapıyor sonra gazetede çıkıyor tekrar okuyorum, cümle düşüklüğü, harf hatası, nokta ve virgül hatası , bilmem ne hatası var..!

İnsan olarak hatamız yok mu ? : birine bir söz söylüyorsun adam ders anlıyor veya biz ters ifade kullanıyoruz, küsüyor kırılıyor..

Oysa : asıl büyüklük bir birimizin hatasını hoş görüp, bir birimizi seve bilecekmiyiz..? sevmek çok önemli.. sevgi ile yaklaşmak çok önemli.. Valimiz Mustafa Hakan Güvençer’i dinlerken öğrendiğim : sevgi oldu.. Sevmek oldu..!

Bir birimizin kusurunu ararsak : ne çok kusurumuz var..hatamız var ki yüzlercesini bulmak mümkündür..

Oysa : Kusur ve kabahatleri örtmede gece gibi olmalıyız..

Güzellikleri ortaya çıkarmakta ise : Güneş gibi olmalıyız, bir birimizi severek mutlu olmalıyız..

Valimizi ile bu ikinci bir araya gelmemiz: zaman içinde çok daha iyi tanıma imkanımız olacaktır.. ama bugün dinlerken gördüğümü ise Sevgidir.. hoş görüdür..

Bir birimizi sevmektir..

Bizde sizleri sevdik..

İyi günler ..

Bu yazı için bir yorum yazın

“Güvençer’i dinlerken” için bir cevap

  1. İbrahim İNAL diyor ki:

    Muhabbetin idrakinde bir vali Kahramanmaraş’ımıza hayırlı olsun. Yazıda güzel olunca sanki ben de oradaydım halbuki 1100 km uzaktaydım…”Gönül neredeyse beden oradadır.”

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co