Güvençer, “Allah herkese böyle okul yaptıran damat versin”

Güvençer,  “Allah herkese böyle okul yaptıran damat versin”

KAHRAMANMARAŞ/ Turgut Pekel İmam Hatip Ortaokulu açılış töreninde konuşan Kahramanmaraş valisi Mustafa Hakan Güvençer, “Allah herkese böyle kayın babasının adına okul yaptıran damatlardan versin” dedi.

Kervan Pastanesi tarafından yaptırılan, Kahramanmaraş Milli Eğitim Müdürlüğü, Turgut Pekel İmam Hatip Ortaokulu düzenlenen törenle açıldı.

15 Eylül’de eğitim ve öğretime başlayan ve resmi açılışı töreni yapılamayan okul için geçtiğimiz Cuma günü bir açılış töreni yapıldı.

Ankara Kocatepe Camii başimamı İsmail Biçer’in Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan törende açılış konuşmasını yapan Kervan Pastanesi ve Alpedo Dondurmaları yönetim kurulu başkanı Sami Kervancıoğlu, “hem ustası ve hem de kayın babası ile Tanıl tanıştığını nasıl çıraklık yaptığını anlatarak, iş adamları olarak şehrimize daha çok yatırım yapmamız gerektiğini söyledi.

Sami Kervancıoğlu: “Söylenecek çok şey var, konuşacak sözüm kalmadı, hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Ak Parti Kahramanmaraş milletvekili Sıtkı Güvenç, “12 yılda çok güzel hizmetler yapıldığını ancak yeterli olmadığını daha çok çalışarak daha çok yatırım ve hizmet yaparak 80 yıllık açığı kapatmaya çalıştıklarını söyledi.

Kahramanmaraş Milli Eğitim müdürü Mehmet Emin Akkurt, “Kahramanmaraş’ta iş adamlarımız güzel destek verdiler okullar yaptırdılar hepsine teşekkür ediyorum, ancak biraz daha açığımız var bir defa daha son bir gayret rica ediyorum” dedi.

Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer, “Kamu hizmeti yaptığım yerlerde öğrendiklerimizle standartımız çok yükseldi. 10 yılda ise gördüklerimiz öğrendiklerimizle standartlarımız yükseldi. Damatlar konusunda ise standartlarımız Kahramanmaraş’ta çok fazla yükseldi ve tavan yaptı. Buradan yukarısı olduğunu sanmıyorum” dedi.

Kervan Pastanesi yönetim kurulu başkanı Sami Kervancıoğlu kardeşimiz, Kayın babası adına okul yaptırıyor. Allah herkese böyle damat nasip etsin ama bizim kız evladımız olmadı, Kız babalarına sesleniyorum Allah böyle damat versin. Versin ki Kahramanmaraş’ta okul yaptıran, Kayın babası adına okul yaptıran çoğalsın” dedi.

Teşekkür edilmek isterdim

Vali Güvençer: “24 yıldan beri anadolu’yu geziyorum, çok şeyler gördüm ama Kahramanmaraş’taki kadar güzellikleri bir arada görmedim. Sami Kervancıoğlu kardeşimiz bunlardan birisi, ama bunu tüm samimiyetimle söylüyorum. Devletim adına sizlere teşekkür ediyorum, Kahramanmaraşlı hemşerilerim adına teşekkür ediyorum, ama ben teşekkür eden değil, teşekkür alan kişi olmak isterdim, okul yaptıran olmak isterdim.

Bugün Turgut Pekel İmam Hatip Ortaokulunda okuyan çocuklarımız, 30 yıl sonra Vali, Milletvekili, Başbakan, Milli Eğitim Müdürü yada bu okulda öğretmen olmayacağını kimse söyleyemez, bu sebeple teşekkür alan olmak isterdim” dedi.

Açılışında insanların güldüğü, esprilerin yapıldığı Turgut Pekel İmam Hatip Ortaokulu törenle hizmette girdi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co