Güvenç, “Suriyeliler bizim kardeşimiz”

Güvenç, “Suriyeliler bizim kardeşimiz”

ANKARA – Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Sıtkı Güvenç: “Maraş’ın kahraman halkı Esed’in zulmünden kurtulmak için şehrimize hicret eden Suriyeli kardeşlerine sahip çıkarak ensar olma şerefine ermiştir , Fitneye fırsat vermeyelim,” dedi.

Kahramanmaraş AK Parti Milletvekili Sıtkı Güvenç, Kahramanmaraş’ta bir grup vatandaşın Suriyeli sığınmacılarla yaşadığı gerginlik üzerine bir açıklama yaparak hemşerilerine sağduyu çağrısında bulundu.

Güvenç yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi:

“ Kahramanmaraş’ı karıştırmak isteyen fitne bazı kişilerin 1 aydan beri çalışma yaptığını duyuyorduk,  Bunun sonucu olarak Pazar günü şehrimizde meydana gelen olaylar hepimizi derinden üzmüştür.

Güvenç: Tek Suçları Suriyeli olmak olan: Araçları ters çevrilerek içindeki kadın ve çocukların dövülmesi bize yakışmadı, Olanları Kahramanmaraş halkına mal etmemelidir. Çünkü Kahramanmaraş’ın maneviyatı yüksek halkı her zaman mağdurun, mazlumun yanında yer aldığı gibi Suriyeli muhacir kardeşlerinin de yanında yer almış, onlara sahip çıkmıştır, çıkmaya da devam edecektir.

Mekkeli müşriklerin zulmünden Medine’ye hicret eden Peygamberimiz ve ashabına Medineli müminler sahip çıkıp, nasıl Ensar olma şerefine sahip olduysa Maraş’ın kahraman halkı da Esed’in zulmünden kurtulmak için şehrimize hicret eden Suriyeli kardeşlerine sahip çıkarak Ensar olma şerefine ermiştir. Bu bağlamda Maraş bir Ensarlar şehridir. Müminliğin gereği budur. Müminler ancak kardeştir.

Çanakkale şehitliğinde çok sayıda Halepli, Şamlı şehit, şehit Mehmetçiklerimizle yan yana yatmaktadır.

Kurtuluş Savaşında Pakistanlı, Hindistanlı, Afganistanlı Müslüman kadınlar kollarındaki bilezikleri, ziynet eşyalarını Osmanlı devletine yardım olarak göndermesi ümmet bilincindendir ve hiçbir zaman unutulmamalıdır.

Suriyeli kardeşlerimizden yanlış yapanlar varsa devlet olarak gereken yapılır, hiç kimse durumdan vazife çıkarmamalıdır.

Hiç kimsenin Maraş’ın imajını bozmaya, dışarda yanlış tanınmasına sebep olmaya hakkı yoktur. Şehrimizde bir yabancı düşmanlığı varmış algısı Maraş halkına yapılacak en büyük haksızlıktır.

Maraşlı olarak hep birlikte şehrimize sahip çıkalım, gençlerimize sahip çıkalım provokatörlere fırsat vermeyelim”  dedi.

Gaziantep, Şanlıurfa, Hatay da daha önce denendi ve başarılı olunamayan olayları Kahramanmaraş’ta çıkarmaya çalışıyorlar, her gün bir yalanla halkı Suriyeli kardeşlerimize karşı kışkırtıyorlar.

Oman oyuna gelmeyelim, fitnecilere fırsat vermeyelim. Yalan ve fitneleri ile Maraş’ta olay çıkarmaktır. Fitnecileri sevindirmeyelim, diye konuştu.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co