Güvenç, “Mübarek Ramazan ayına kavuşmuş bulunuyoruz”

Güvenç, “Mübarek Ramazan ayına kavuşmuş bulunuyoruz”

Kahramanmaraş Milletvekili Sıtkı Güvenç, Ramazan ayı münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Güvenç, yayınladığı kutlama mesajında Ramazan ayının İslam âlemine ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini dileyerek sözlerine şu şekilde devam etti:

“Rahmetin, bereketin vesilesi bir mübarek Ramazan ayına daha kavuşmuş bulunuyoruz. Rahmetin, mağfiretin, hoşgörünün ve şefkatin arttığı Ramazan ayı sayesinde tüm İslam âlemi olarak müstesna bir heyecan yaşıyor, unutulan manevi değerlerimizi hatırlıyor, vicdan muhasebesi yapıyor, körelen manevi duygularımızın yeniden canlanması, hayat bulması için imkânlar buluyoruz.

Düşenin elinden tutmak, fakir ve fukarayı gözetmek, öksüzü, yetimi, yoksulu sevindirmek gibi faziletlerin, yüksek ahlaki değerlerin yoğun yaşandığı bu mübarek zaman dilimi, bilerek ya da bilmeyerek yapmış olduğumuz günahlardan kurtulmamız, arınıp temizlenebilmemiz için bir vesile olur inşallah.

Peygamber Efendimizin de buyurduğu üzere başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise cehennemden kurtuluş olan Ramazan-ı Şerifi; rahmete, mağfirete ve cehennemden kurtuluşumuza vesile olacak şekilde geçirmeye gayret göstermeliyiz. İbadet ve dualarımızda şahsi kemalatımız için olduğu kadar komşu ülkelerde ve İslam coğrafyasında yaşanmakta olan sıkıntı ve dertlerin de bir an önce son bulması için Allah’a hep birlikte el açıp dua edelim. Bu vesile ile şimdiden Ramazan ayınızı tebrik eder, Ramazan ayının oluşturduğu hoşgörü ikliminin bütün İslam âlemine birlik, dirlik, huzur ve saadet getirmesini yüce Mevla’dan niyaz ederim.”

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co