Güvenç Ankara uçuşunun kurbanı oldu !..

Güvenç Ankara uçuşunun kurbanı oldu !..

Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Sıtkı Güvenç

“Ankara uçuşunun kurbanı oldu !”

 

KAHRAMANMARAŞ/ Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Sıtkı Güvenç , THY iptal ettiği Ankara – Kahramanmaraş Uçak seferinin kurbanı oldu.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’un iftar yemeğine katılan oradan da : Aksu tv de canlı yayında çalışmalarını anlatan Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Sıtkı Güvenç, yorgun ve uykusuz olarak kendi aracı ile Ak Partinin gurup toplantısına katılmak üzere Kahramanmaraş’tan Ankara’ya giderken, Kırıkkale yakınlarında bir kamyonun arkasından altına girmesi sonucu ağır şekilde yaralandı.

Ak Parti Gurup başkan vekili Mahir Ünal’ın girişimi ile bir süre önce sabah saat 06 45 de Kahramanmaraş’tan Ankara’ya giden THY uçağı gece saat 23 30 da da Ankara dan Kahramanmaraş’a haftanın 7 günü geliyordu..

Ankara uçak seferleri vatandaşların yanısıra milletvekillerinide işine iyi yarıyordu, THY yollarının 2 ay önce uçak seferlerini önce hafta da 4 güne düşürmesi, sonra haftada iki güne düşürmesi ile ve de son dakika iptalleri ile vatandaşı canından bezdiriken, Ankara’ya yetişmeye çalışan ilk kurban ise Ak parti Kahramanmaraş Milletvekili Sıtkı Güvenç oldu.

TAPLO KABARIK

Kahramanmaraşlı Adana ve Gaziantep hava alanına uçağa yetişmek için bugüne kadar, iş adamı, gurbetçi olmak üzere 100’ün üzerinde vatandaşını trafik kazası kurbanı olarak kara toprağa veriken, bir o kadar kişide yaralandı.

THY Kahramanmaraş’a uçak seferi koymamak , konanları en kötü saatte uçurarak Kahramanmaraşlıları, Gaziantep ve Adana’ya mahkum etmesi sebebi ile her hafta bir kaza haberi geliyor..

Kahramanmaraşlılar, Gaziantep ve Adana hava alanı yanında, Hatay, Kayseri ve Malatya hava alanlarından yurt içi ve yurt dışı uçuşlarını yapıyorlar..

Bugün için Kahramanmaraş İstanbul seferi saat 12 40 da yapıldığı için iş adamı ve yurt dışına gideceklerin işine yaramıyor, Kahramanmaraşlı İstanbul ve Ankara’ya sabah erken, gece dönüş şeklinde uçak seferi istiyor..

Ak parti Kahramanmaraş Milletvekili Sıtkı Güvenç ölümden döndüğü kaza bir ders olurda THY Kahramanmaraş Ankara uçak seferlerini yeniden koyar diye bekliyoruz..

Mayıs ayı sonu itibari ile Devlet Hava Meydanları  verilerine göre : Türkiye’nin en çok yolcusu artan 4. Hava limanı olmasına rağmen THY uçuşları iptal etmesi akıllara zarar olarak görülüyor..

güvenç

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co