Güvenç, “AK Parti iktidarları sayesinde Türkiye her alanda çok ilerledi”

Güvenç, “AK Parti iktidarları sayesinde Türkiye her alanda çok ilerledi”

Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Sıtkı Güvenç, Sağlık Bakanlığı tarafından Kahramanmaraş’a yapılan hizmetlerle ilgili bir açıklama yaparak Kahramanmaraş’a yeni tahsis edilen 4 adet yeni ambulansın hayırlı olmasını diledi.

Güvenç, açıklamasında AK Parti iktidarları sayesinde Türkiye’nin her alanda çok ilerlediğine özellikle de sağlık alanında bir zamanlar hayali bile edilemeyecek iyileştirmelerin gerçekleştirildiğini ifade ederek ilimize yapılan ve yapımı devam eden sağlık yatırımları hakkında da bilgi vergi verdi.

Güvenç, açıklamasında “Hem ülke olarak hem de Kahramanmaraş olarak bir zamanlar hayal bile edilemeyen noktaya geldik. Ak Parti, iktidara geldiği günden beri her vatandaşımızın sağlık hizmetlerinden en yüksek standartta yararlanabilmesi için reform niteliğinde çalışmalar gerçekleştirdi. 2014 yılında Kahramanmaraş’taki sağlık tesislerimizde 68.759 hastaya yüksek standartlarda sağlık hizmeti verilmiştir. İlimize 2002-2013 yılları arasında 348 milyon TL yatırım gerçekleştirilmiş olup 2018 yılına kadar 374 milyon TL yatarım yapılacaktır. Toplamda bu yatırımlar 722 milyon TL olacak. Şu anda Kahramanmaraş’ta ihale aşamasında olan, proje aşamasında olan, bitme aşamasında olan yatırımlar mevcut. Göksun Devlet Hastanesi yeni blok 75 yatak kapasiteli olup inşaat çalışmaları devam ediyor, Ağustos 2015’te bitmesi planlanıyor. Ekinözü İlçe Hastanesi Geçici kabul aşamasında, Elbistan Devlet Hastanesi Ek Binası 300 yatak kapasiteli olup inşaat çalışmaları devam ediyor, Kasım 2016’da bitmesi planlanıyor. Necip Fazıl Şehir Hastanesi Yörükselim Ek Bina 500+200 yatak kapasitesi olacak şekilde Yüksek Planlama Kuruluna sevk edildi. Andırın ve Türkoğlu devlet hastanelerimiz proje ihale dosya hazırlama aşamasında, Pazarcık devlet hastanemizin hibe edilen bir arsa neticesinde çalışmalarına başlandı. İlimiz inşallah bu yeni yatırımlarla sağlık hizmetlerinden daha üst düzey yararlanma imkânı bulacaktır. Hemşerilerimiz en iyisine layık, biz onlar için Ankara’da elimizden gelen gayreti sarf ediyoruz. Bakanlığımız tarafından Kahramanmaraş’a tahsis edilen 4 adet yeni ambulansın da kazasız belasız hayırlı hizmetlere vesile olmasını dilerim” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co