Güven: Bugün Kahramanlık günü !

Güven: Bugün Kahramanlık günü !

BAŞKAN GÜVEN’DEN
7 ŞUBAT Kahramanlık günü

 

Afşin Belediye Başkanı Mehmet FatihGüven, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Maraş’a ‘Kahramanlık’ unvanı verilmesinin 43. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Güven; “TBMM Maraş’ımıza ‘Kahraman’ unvanı vererek, milli mücadelenin sembolü olarak belgelemiştir.”

Maraş’ın milli mücadelenin sembolü olduğunu belirten Başkan Güven, mesajında şu ifadelere yer verdi:“Türkiye Büyük Millet Meclisi, 7 Şubat 1973 tarihinde Maraş’ımıza ‘Kahraman’ unvanı vererek, milli mücadelenin sembolü olarak belgelemiştir. Şanlı tarihi zaferlerle dolu Türk milletinin bağımsızlığını ve özgürlüğünü temsil eden Maraş’ımıza, ‘kahramanlık’ unvanının veriliş yıl dönümünü büyük bir gururla kutluyoruz. Bu anlamlı günde vatan toprağını ve bayrağımızı kanlarının son damlasına kadar savunan Abdal Halil Ağa’dan, Çakmakçı Sait’e, Sütçü İmam’dan Mehmet Kısakürek’e, Senem Ayşe’den Rıdvan Hoca’ya ve Arslan Bey’den, milli mücadelemizin manevi mimarı Ali Sezai Efendi’ye kadar tüm şanlı ecdadımızı ve şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle kentimize ‘kahramanlık’ unvanının verilişinin 43. yıldönümünü kutluyor, 12 Şubat’ta idrak edeceğimiz Kurtuluş Bayramımızı tebrik ediyorum.”

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co