Gürpınar, “Moda Ayda değişiyor”

Gürpınar, “Moda Ayda değişiyor”

GÜRPINAR “MODA AYDA DEĞİŞİYOR”
Muhammet Gürpınar, tesettür giyimin öncülerinden; kış sezonunu girdiğimiz şu günlerde, bu kışın modası ile ilgili gazetemize değerlendirmede bulundu.  Gürpınar, vitrini her ay değiştirmek zorunda kaldıklarını belirterek, moda sürekli değişiyor, artık tekstilde tasarım ön plana çıkmaktadır…” dedi

Kahramanmaraş tekstil şehri,  Türkiye iplik ve kumaş üretiminin ana merkezlerinde biri haline gelen kentimizde konfeksiyon sektörü de atılım içinde. Biz Gürpınar Tesettür Giyimin Sahibi, Muhammed Gürpınar’a, kış sezonuna girdiğimiz şu günlerde moda ve tasarım konusunda sorular yönettik. Kendisi, modanın çok hızlı değiştiğini bu nedenle her ay vitrinleri değiştirmek zorunda kaldıklarını belirterek şunları söyledi; “ Tabi kış sezonunu biz açtık, yeni tasarımlarla dikilmiş kışlıklarımızı vitrinlerimize koyduk. Ancak şunu söyleyeyim, renkler, stiller sürekli değişiyor. Eskiden Türkiye modası takip edilirdi, şimdi dünya modası takip ediliyor. Sektörümüzde rekabet var, buna eyvallah ancak haksız rekabet yapılıyor. Esnaflarımız birbirlerini saygı göstermesini bekliyoruz” dedi.

KENTİMİZE TURİST GELİRSE RAHATLARIZ

Kendisi aynı zamanda mühendis olan Muhammet Gürpınar, Kahramanmaraş’a tur şirketleri geldiğinde ancak esnaflar rahatlar diyerek, turizme dikkat çekti. Gürpınar, çevre illere gittiğimizde çarşılarının çok hareketli olduğunu görüyoruz. Çünkü bu illere insan akıyor, Kahramanmaraş’ta turizm adına her şey var, bu tarihi dokular, turizm zenginliklerimiz ortaya çıkartıldığında buralara da tur şirketleri turlar düzenleyecek ve çarşı hareketlenecektir. Çarşı hareketlendiğinde, bu en çok biz Kapalı Çarşı esnafını olumlu etkileyecektir. Belediye ve diğer yetkililerimizden turizme canlılık kazandırmalarını istiyoruz” dedi.

KATIP HAN’A MİSAFİR GÖTÜRMEK İSTİYORUZ

Muhammet Gürpınar, çarşıya gelen esnafları yemek yedirmeye götürmek istediklerinde yakın bir lokanta bulamadıklarını, eskiden Cumhuriyet Lokantasına gittiklerini, şimdi ise turistlik bir tesiste misafirlere yemek yedirmek istediklerini ifade ederek,  şunları söyledi; “ Katip Han güzel oldu, yapanların ellerine sağlık, ancak burası turistlik bir mekan olarak hizmet vermeli. Kapalı Çarşıya yakın olduğu için gelen misafirlerimizi oraya davet etmek istiyoruz” dedi.

SONY DSC

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co