Gürdal, “Esnafın yüzünü turizm güldürür”

Gürdal, “Esnafın yüzünü turizm güldürür”

40 yıldır fırıncılık esnafı yapan Gürdal, ilimize turist gelmeyişinden yakındı

Çevre illerden Şanlıurfa, Gaziantep, Malatya gibi iller başta olmak üzere, Mardin gibi illerin doğu ve güneydoğu Anadolu insanın yüzünü güldürdüğünü biliyoruz.

Yerli ve yabancı turistlerin yıl boyu uğrak yeri olan bu illerde esnafın yüzü yoğun alış verişler nedeni ile gülerken, Kahramanmaraş’a yeterince turist gelmeyişi ile ilgili düşüncelerini sorduğumuz Ahmet Gürdal, işimiz iyi diyemem, kendi yağımızla kavruluyoruz, ancak bu şehre turist gelirse esnafın yüzü güler inancındayım dedi.

Gürdal şunları söyledi; “Tarih, kültür ve olağanüstü doğal güzelliklerin içiçe yaşandığı şehrimizde yeteri kadar turist gelmediğini biliyorsunuz.

Dört mevsimin tüm özelliklerinin her zaman yaşanabildiği yöremizin yeşil ormanları, kayak sporuna elverişli karlı dağları, temiz barajları, kaplıcaları, konuksever insan dokusu ve dünyaca ünlü dondurmamız var. Zengin mutfağımız ve kültürel zenginliklerimiz var. Ancak turist gelmiyor bu şehre, çünkü alt yapımız yok. Turist görsellere gelir. Baraj kenarlarımızı, Ahir Dağına teleferik yaparak ormanlarımızı, kayak merkezimizi yaparak Maraş’a turist getirmeliyiz.

Ben 40 yıldır bu mesleği yapıyorum, işlerimiz çok iyi diyemem, diyebilmem için satışımızı artırmamız gerek. Tabi inan sirkülasyonu yok bu şehirde. Yetkililerimiz bu sesimizi duymalı. Şanlıurfa’daki işyerleri ile bizim çarşılarımızı karşılaştırsınlar. Bakın sadece kapalı çarşıyı restore ettirdiler, esnafın yüzünü güldü. Niye tanıtıma ağırlık verip, turlar düzenlemeyelim ki!

Ahmet Gürdal, geçen yıldan bu yana unun torba fiyatında 10 TL artış olduğunu, buna karşın unlu mamullerde artışın söz konusu olmadığını belirterek Ulucaminin hemen bitişiğindeki parkında düzenlenmesi gerektiğini. Katip Han’ın yapılmasının kendileri için olumlu olduğunu da hatırlattı.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co