Gürbüz; “Basın, Demokratik hayatın vazgeçilmez unsurudur”

Gürbüz; “Basın, Demokratik hayatın vazgeçilmez unsurudur”

İller İdaresi Genel Müdürlüğü Acil Çağrı İşlemleri Müdürü Reşit Gürbüz, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın bayramını kutladı.

Gürbüz, “Bireylere doğru haber alma olanağı sunma görevini üstlenen; toplumdaki çok sesliliğin ve düşünce özgürlüğünün yaşaması, gelişmesi ve korunmasında çok önemli görevler ifa eden basınımız, demokratik hayatın vazgeçilmez unsurlarından biridir. Bunun gerçekleşmesi için, zorlu koşullarda bıkmadan ve büyük bir özveriyle görevlerini ifa eden basın mensuplarımızın bu gayretleri, her türlü takdirin üstündedir.

Basın mensuplarımızın; sorumluluklarının bilinciyle, tarafsız, hukukun evrensel ilkelerine bağlı bir şekilde,  özel hayata ve kişi haklarına saygı ilkeleri doğrultusunda ve basın özgürlüğünü istismar etmeden görev ifa etmeleri, demokrasinin kökleşmesine ve toplumsal gelişmeye önemli katkı sağlamaktadır.

Değerli basın mensuplarımızın, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bu ilkeler doğrultusunda hareket edeceğine olan inancım tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle Basında Sansürün Kaldırılışının yıl dönümü olan 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını kutluyor; görevlerini yaparken hayatını kaybeden basın mensuplarımızı rahmetle anıyor, basın camiamızın tüm mensuplarına saygı, sevgi ve selamlarımı sunuyorum” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co