“Günümüz Dünyasında Türkiye’nin önemi her geçen gün artmaktadır”

“Günümüz Dünyasında Türkiye’nin önemi her geçen gün artmaktadır”

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Sıtkı Güvenç’in 29 Ekim mesajı

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi Sıtkı Güvenç, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Güvenç mesajında;  günümüz Türkiye’sinde Cumhuriyet rejiminin sunduğu imkanların en iyi şekilde değerlendirildiğini ve Cumhuriyet ruhunun tesis edilmesiyle gelişmiş ülkeler düzeyine ulaşma adına çok mesafeler alındığını kaydetti.

Gücünü milletin ortak iradesinden alan Cumhuriyet, aziz milletimizin iman gücü ve azmiyle gerçekleştirdiği kurtuluş mücadelesinin eseridir diyen Güvenç,  birlik ve beraberlik içinde hareket edilmesi halinde olmaz denilen her türlü güçlüğün üstesinden gelindiğini ifade ederek, “Millet olarak barış ve kardeşliğin sesini sürekli yükselttiğimiz günümüzde aziz şehitlerimizin acılarını, kahraman gazilerimizin fedakarlıklarını da yüreğimizde hissediyoruz. Bugün Türkiye Cumhuriyeti, demokratik ve çağdaş yapısıyla birçok ülke için örnek bir ülke konumundadır. Günümüz Dünyasında Türkiye’nin önemi her geçen gün artmaktadır. Ülkemiz siyasi istikrarı ve ekonomik potansiyeliyle sadece bölgesel bir güç olmakla kalmayıp, küresel dengelerin sağlanmasında da etkin rol alır hale gelmiştir. İnşallah milletimizin birliği ve beraberliği sayesinde çok daha güçlü ve çok daha müreffeh bir ülke haline gelmemiz için hiçbir engel kalmayacaktır. Bu vesile ile Cumhuriyeti bize emanet eden kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve şükranla anarken, demokrasimizin güçlendiği, temel insan hakları ve özgürlüklerinin güvence altına alındığı, bir Türkiye’de Cumhuriyetimizin kuruluşunun 91. yıl dönümünde, tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramı’nı en içten duygularımla kutlar, sağlık ve esenlikler dilerim” ifadelerini kullandı.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co