Güngör: Atatürk tüm dünyanın saygısını kazandı

Güngör: Atatürk tüm dünyanın saygısını kazandı

Ak Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ahmet Güngör

“ATATÜRK, TÜM DÜNYANIN SAYGISINI KAZANMIŞ MÜMTAZ BİR ŞAHSİYETTİ”

AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanvekili Ahmet Güngör, Atatürk’ün, tüm dünyanın saygısını kazanan mümtaz bir şahsiyet olduğunu kaydetti.

Güngör, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 77’nci yıldönümü dolayısıyla mesaj yayımladı. Atatürk’ün, büyük bir komutan ve devlet adamı olduğunu belirten Güngör, mesajında şu düşüncelere yer verdi:

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk, yok edilmek istenen bir ulusa önderlik etmiş, istiklali yaşam felsefesi haline getirmiş ve çağdaş hukuk kurallarıyla modern bir devlet inşa etmiş, 20. Asrın en önemli devlet adamlarından birisiydi. Kendisini bir kez daha saygı ve özlemle anıyoruz

Gazi’nin fikir ve düşünceleri bugünde yolumuza ışık tutmakta, O’nun gösterdiği hedeflere ulaşma gayretlerimizde bizlere referans olmaktadır. Bilindiği gibi Atatürk’ün en büyük amacı, güzel ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmaktı. Bugün O’nun bizlere emanet ettiği ve ‘en önemli eserim’ diyerek nitelendirdiği Türkiye Cumhuriyeti, her geçen gün büyümekte, bölgesinde ve dünyada en saygın ülkeler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Bizler de bu yolda kararlılıkla yürümeye, yüzüncü yıl hedeflerimize ulaşmak için tüm çabayı göstermeye devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi bir kez daha saygı, özlem ve minnetle anıyoruz.”

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co